107,6 FM

Gliwice. Otworzono jadłodzielnię. Tu można podzielić się jedzeniem

Jadłodzielnia powstała w Gliwicach. Otworzona została przy ul. Barlickiego - obok budynku Młodzieżowego Domu Kultury.

W Gliwicach stanęła pierwsza w tym mieście jadłodzielnia - miejsce, w którym można zostawić jedzenie. W ten sposób żywność anonimowo trafia do osób, które jej potrzebują. Ideę tłumaczy jeden z pomysłodawców gliwickiej jadłodzielni - Olgierd Gerszyński ze stowarzyszenia Cała Naprzód:

Gliwice. Otworzono jadłodzielnię. Tu można podzielić się jedzeniem   Gliwice: otworzono jadłodzielnie. Marcin Iciek /Radio eM

Niewykorzystaną żywność mogą bezpłatnie i anonimowo odebrać ci, którzy jej potrzebują. Pomysł podoba się mieszkańcom, którzy mówili reporterowi Radia eM, co można byłoby zostawić w takiej jadłodzielni:

Podobne punkty dzielenia się żywnością funkcjonują już między innymi w Jastrzębiu-Zdroju, Mysłowicach-Brzęczkowicach czy Rudzie Śląskiej-Kochłowicach.

Słuchaj także: Wodzisław Śląski: lodówka społeczna na osiedlu XXX-lecia

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama