107,6 FM

Katowice. Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego do wyrobienia i odbioru na lotnisku w Pyrzowicach

W Pyrzowicach można wyrobić i odebrać Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego przed samym wylotem. Stanowisko Narodowego Funduszu Zdrowia stanęło w terminalu B lotniska Katowice Airport i będzie funkcjonować do piątku - 26 kwietnia.

Stanowisko jest czynne w tym tygodniu codziennie - od godz. 9 do 14. Zaraz po otwarciu pojawili się pierwsi pasażerowie, chcący wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego:

- mówił Piotr Nowak, pełniący obowiązki dyrektora Śląskiego Oddziału NFZ. Kartę będzie można wyrobić na lotnisku w Pyrzowicach do 26 kwietnia. Przypomnijmy - karta pozwala na leczenie w krajach Unii Europejskiej podczas tymczasowego pobytu - bez dodatkowych kosztów. A jak tłumaczy Piotr Adamczyk z Katowice Airport, koniec kwietnia to czas uznawany za początek sezonu czarterowego:

- informował jeden z pierwszych podróżnych, który odwiedził stoisko Narodowego Funduszu Zdrowia zlokalizowane w terminalu B lotniska w Pyrzowicach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama