107,6 FM

Franciszek do Polaków: Odważnie głoście wieść o zmartwychwstaniu Pana

Do odważnego głoszenia wszystkim radosnej wieści o zmartwychwstaniu Pana Jezusa zachęcił papież pielgrzymów polskich podczas dzisiejszej audiencji ogólnej.

 Oto słowa Ojca Świętego skierowane do Polaków:

Pozdrawiam serdecznie pielgrzymów polskich. Bracia i siostry, przeżywamy radość Wielkiej Nocy. Nasze serca przenika dźwięk rezurekcyjnych dzwonów. Przypominają nam one, że Chrystus umarł, zmartwychwstał, żyje, jest obecnych w nas i w swoim Kościele. Wzywają nas byśmy z odwagą Apostołów głosili wszystkim tę radosną wieść o Jego zmartwychwstaniu. Niech świadectwo wiary umocni naszych braci, obudzi serca wątpiących i pomoże im odnaleźć i spotkać Chrystusa. Z serca błogosławię wam i waszym bliskim.

Papieską audiencję streścił po polsku ks. prał. Sławomir Nasiorowski z Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej:

Drodzy bracia i siostry, kontynuujemy katechezę na temat piątej prośby „Ojcze nasz”, zastanawiając się nad wyrażeniem: „jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili” (Mt 6,12). Uświadamiamy sobie, że ”wszyscy jesteśmy dłużnikami wobec Boga i braci. W życiu często przychodzi nam przecież prosić o przebaczenie. Myśląc o naszym postępowaniu, o grzechach, zaniedbaniach, urazach często wołamy: „odpuść nam nasze winy”. Skoro Bóg przebacza nam, to i my powinniśmy przebaczać bliźnim. Pan Jezus nauczał o tym w swoich przypowieściach, np. w tej o nielitościwym dłużniku. Pamiętamy sługę, który miał wielki dług wobec króla: dziesięć tysięcy talentów! Suma niemożliwa do spłacenia. Niespodzianie dług ten zostaje mu darowany. On sam nie potrafi jednak darować długu swemu współsłudze, który był mu winien zaledwie sto denarów. Nie przyjął jego błagań ani wyjaśnień. Dlatego sługę, któremu król wiele darował spotyka potępienie i kara. Także i my, jeśli nie usiłujemy przebaczać, nie oczekujmy przebaczenia. Jeśli nie kochamy, nie oczekujmy miłości. Pamiętajmy, że słowem, uściskiem dłoni, uśmiechem możemy przekazać innym to, co otrzymaliśmy najcenniejszego: przebaczenie. Niech to będzie naszym zwyczajem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • mee...
  24.04.2019 11:06
  Kiedy zatem Chrystus byl matwym? ” (38) Wtedy odpowiedzieli Mu niektórzy nauczyciele Pisma i faryzeusze: – Nauczycielu, domagamy się znaku od Ciebie.
  (39) On im odpowiedział: – Plemię złe i wiarołomne poszukuje znaku, ale otrzyma TYLKO znak proroka Jonasza.
  (40) Jak bowiem Jonasz był trzy dni i TRZY NOCE we wnętrzu wielkiej ryby, tak Syn Człowieczy będzie trzy dni I TRZY NOCE w SERCU ZIEMI.” (Mat.12:38-40) To cialo umarlo nie Chrystus. Ci natomiast co doswiadczyli wyjscia duszy z ciala wiedza, ze i czlowiek nie umiera...
 • mee...
  24.04.2019 11:13
  ...po wyjsciu duszy z ciala - jezeli dusza nie powroci do ciala to cialo umiera...dusza natomiast oczekuje na sad ostateczny. Gdy zatem dusza dostapi zbawienia czyli zycia wiecznego dostanie nowe serce i nowe cialo tym razem juz niesmiertelne, bo wieczne.
 • Ola
  24.04.2019 13:46
  Czyli w kraju katolickim można głosić Chrystusa. W Maroko to już nie.
  doceń 1
 • Andy
  24.04.2019 16:55
  Do Oli. Można głosić, ale tylko katolikom. Przedstawicielom innych religii zamieszkującym nad Wisłą już nie. Bo to prozelityzm i... klerykalizm.
  doceń 2

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama