107,6 FM

Jerzy Szmajda: strajk skonsolidował placówki oświatowe

Strajk skonsolidował placówki oświatowe, szkoły zaczęły ze sobą współpracować - mówił na antenie Radia eM prezes katowickiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego, Jerzy Szmajda.

Jerzy Szmajda: strajk skonsolidował placówki oświatowe (25.04.2019)
Radio eM

Jerzy Szmjada tłumaczył w „Rozmowie poranka”, że strajk nauczycieli musiał odbywać się w okresie egzaminów, bo już nieraz związkowcy protestowali łagodniej i nie odnosili sukcesu. Podkreślił, że wartością dodaną strajku jest skonsolidowanie placówek oświatowych, które w jego trakcie zaczęły ze sobą współpracować.

Szef miejskiego oddziału ZNP w Katowicach wyjaśniał też, że wiodącym postulatem strajkujących są kwestie finansowe, bo tylko na taki postulat pozwala polskie prawo.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy