107,6 FM

Przyjmujesz Komunię i w niecałą godzinę to się dzieje

Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem. J 6,55

J 6, 55. 60-69

W synagodze w Kafarnaum Jezus powiedział: «Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem». A wielu spośród Jego uczniów, którzy to usłyszeli, mówiło: «Trudna jest ta mowa. Któż jej może słuchać?» Jezus jednak, świadom tego, że uczniowie Jego na to szemrali, rzekł do nich: «To was gorszy? A gdy ujrzycie Syna Człowieczego wstępującego tam, gdzie był przedtem? To Duch daje życie; ciało na nic się nie zda. Słowa, które Ja wam powiedziałem, są duchem i są życiem. Lecz pośród was są tacy, którzy nie wierzą». Jezus bowiem od początku wiedział, którzy nie wierzą, i kto ma Go wydać. Rzekł więc: «Oto dlaczego wam powiedziałem: Nikt nie może przyjść do Mnie, jeżeli nie zostało mu to dane przez Ojca». Od tego czasu wielu uczniów Jego odeszło i już z Nim nie chodziło. Rzekł więc Jezus do Dwunastu: «Czyż i wy chcecie odejść?» Odpowiedział Mu Szymon Piotr: «Panie, do kogo pójdziemy? Ty masz słowa życia wiecznego. A my uwierzyliśmy i poznaliśmy, że Ty jesteś Świętym Bożym».

Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem. J 6,55

Ewangelia z komentarzem. Słowa najważniejsze rozważa ks. Jacek Pędziwiatr
Gość Niedzielny

Przyjmujesz Ciało Chrystusa. Opłatek rozpływa się w ustach. Połykasz go. Trafia do żołądka. Tu w ciągu kwadransa rozpuszczają go enzymy trawienne. Następnie przez ścianki jelita przenika do krwi. Wraz z nią, w jakieś dwadzieścia minut od przyjęcia Komunii Świętej, dociera w każdy, nawet najdalszy zakątek twojego organizmu. Ciało Pańskie jest tak prawdziwym pokarmem. To nie jest poezja, lecz czysty realizm, który przemawia ustami świętego Pawła: „... żyje we mnie Chrystus” (Ga 2,20). Usłyszałem takie wyznanie: kiedy zaraz po Komunii Świętej mam Pana Jezusa w ustach, powierzam Mu wszystkie moje intencje. I dodaję: bo jak mnie nie wysłuchasz, to Cię nie połknę! Jak ja chciałbym mieć taką wiarę...

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • albert
  11.05.2019 08:55
  " Jezus powiedział: «Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem». " Jeżeli ktoś spożywa konsekrowane chleb i wino wierząc, że prawdziwie jest to Ciało i Krew Jezusa Chrystusa, to prawdziwie uznaje, że Jezus Chrystus jest Synem Bożym, a to niesie ze sobą wszystkie konsekwencje czci dla Boga, Jego Prawa i Nauki Chrystusa. Taka wiara może się zrodzić jedynie ze zrozumienia co to jest dobro i że Bóg jest nieskazitelnie dobry, a więc wszystko chce jak najlepiej i czyni najlepiej, a to świadczy o tym, że bezgranicznie nas kocha.
  doceń 6
 • sp
  19.05.2019 09:53
  To nasze podobieństwo do Syna Bożego zapewnia nam przystęp do Ojca zarówno już teraz, jak i na wieczność. Tym jest Eucharystia; to dla nas uczynił i nadal czyni Jezus. Właśnie tak bardzo konkretnie.
  doceń 0
 • Kasia
  16.09.2019 07:17
  Szkoda, że nie wszystkim jest to dane od Ojca...
  doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.