107,6 FM

Świętochłowice: od 6 maja utrudnienia dla pasażerów Tramwajów Śląskich

Od 6 maja pasażerowie Tramwajów Śląskich kursujących przez świętochłowicką dzielnicę Piaśniki muszą przygotować się na zmianę organizacji ruchu.

Prace modernizacyjne torowiska wzdłuż ul. Bytomskiej w świętochłowickiej dzielnicy Piaśniki zmierzają ku finałowi. Zanim jednak pasażerowie będą mogli korzystać z w pełni funkcjonalnego nowego odcinka torowiska, niezbędne jest wstrzymanie ruchu i wykonanie prac bez kursujących tramwajów.

Modernizacja dwutorowej linii tramwajowej w Piaśnikach w zdecydowanej większości prowadzona była przy utrzymanym ruchu tramwajów po jednym torze, dzięki zastosowanemu systemowi mijankowemu. Przed wykonawcą jednak ostatni etap robót, którego przy kursujących tramwajach zrealizować się nie da, dlatego od poniedziałku 6 maja ruch tramwajów wzdłuż ul. Bytomskiej zostanie na 3 tygodnie zawieszony.

– W tym czasie wykonawca ma zrealizować prace torowe na odcinku od tymczasowej mijanki przed przystankiem Piaśniki Skrzyżowanie do połączenia torowego z odcinkiem zmodernizowanym w ramach poprzedniego projektu inwestycyjnego na skrzyżowaniu
ul. Bytomskiej z ul. Chorzowską oraz zlikwidować mijankę w rejonie skrzyżowania z ul. Krasickiego; ma w tym czasie również przebudować perony na przystankach Piaśniki Skrzyżowanie i Piaśniki Osiedle Skałka oraz przebudować sieć trakcyjną, mocując ją na nowych słupach – wylicza Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie S.A.

Czytaj dalej na następnej stronie

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama