107,6 FM

Próba przewrotu w Wenezueli

Przywódca wenezuelskiej opozycji Juan Guaido oświadczył we wtorek, że rozpoczęła się "końcowa faza" jego planu odsunięcia od władzy Nicolasa Maduro i wezwał Wenezuelczyków oraz armię do poparcia go, aby zakończyć "uzurpację" Maduro.

Poniżej publikujemy twity, w których Guaido zaapelował o poparcie. "Narodowe siły zbrojne podjęły właściwą decyzję i liczną na poparcie wenezuelskiego narodu" - mówił Guaido w nagraniu wideo zamieszczonym na jego koncie na Twitterze. Na nagraniu, które zostało zrobione w bazie lotniczej La Carlota w Caracas, Guaido przemawia w towarzystwie kilku osób w wojskowych mundurach oraz opozycyjnego polityka Leopoldo Lopeza, który od prawie dwóch lat przebywa w areszcie domowym.

Sytuację na bieżąco obserwuje i relacjonuje na Twitterze polski dziennikarz Tomasz Surdel. Oto niektóre jego twity:

W Wenezueli od ponad trzech miesięcy trwa stan faktycznej dwuwładzy. Na fali masowych wystąpień przeciwko prezydentowi Nicolasowi Maduro przewodniczący kontrolowanego przez opozycję parlamentu Juan Guaido ogłosił się 23 stycznia tymczasowym prezydentem kraju i uznał prezydenturę rywala za nielegalną. Jako pierwsze Guaido za prawowitego reprezentanta Wenezueli uznały Stany Zjednoczone, a ich śladem poszło ok. 50 innych państw, w tym większość członków UE.

« 1 »
 • Maryja!
  23.03.2020 19:10
  Jeżeli Kościół lub rząd wyjaśnia dlaczego od 17 lat marnuję czas na znajomość z ludźmi których nie powinienem poznać, na myślenie o których marnuję czas, na słuchanie inspiracji których marnuję życie, na których marnuję nerwy i z tego nic nie mam. Jeżeli to się wyjaśni inaczej niż ich relacjami z reżimem komunistycznym i postkomuną to szczerze będę wdzięczny za dar instytucji Kościoła i Państwa Polskiego.
  doceń 0
 • Maryja!
  01.04.2020 19:06
  Czy ludzie mogą wiedzieć czym jest sprawiedliwość nie znając prawa naturalnego? Wydaje się że to jest niemożliwe bez znajomości Ewangelii. Deszcz pada na sprawiedliwych i niesprawiedliwych ponieważ jedni i drudzy żyją pod jednym niebem. Warunkiem Boga jest świętość. Ktoś kto odwraca kolejność przykazań jest i musi być balwochwalca.
  doceń 0
 • Maryja!
  02.04.2020 19:54
  Wirus który kiedyś się przypadkowo wgrał z mojej niewiedzy może rozpoznawać adresy e-mail. Zauważyłem to w trakcie szukania newslettera cigi Canada. Ktoś podszył się pod indyjski claws.
  doceń 0
 • Maryja!
  12.05.2020 13:31
  Gdyby Rosja się w przyszłości zdemokratyzowala i wprowadzone zostały umowy transatlantyckie gdzie ue jako całość wprowadziła 4 swobody to nato albo obwe mogłyby przejąć instytucje ue i rozszerzyły by się strefy wpływów które przez dominację ue w takiej strukturze pozwoliłyby na ich rzeczywiste ograniczenie co ułatwiałoby równoważenie wpływu Chin. Należałoby jednak rozszerzyć zakres umowy o integrację polityczną która dotychczas w UE nie powiodła się. Należy zastanowić się nad tym dlaczego Ewo i ewp nie zostały przyjęte. Jest to kluczowe dla powodzenia takiej integracji. Dopiero po równouprawnieniu głosów w strukturze ue będzie można taką współpracę rozszerzyć o USA, nato i Rosję. Ważne żeby tożsamość narodowa została zachowana.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama