107,6 FM

Śląskie: więcej policji na drogach w weekend majowy. Nieoznakowany radiowóz na tropie piratów drogowych

Od piątku - każdego dnia - pół tysiąca policjantów pilnuje bezpieczeństwa na śląskich drogach. Kontrole są wzmożone na czas długiego weekendu majowego. W tropieniu piratów drogowych funkcjonariuszom pomoże nieoznakowany radiowóz.

Od piątku odnotowano już 30 wypadków, w których zginęły 2 osoby, a 33 zostały ranne. Doszło też do ponad 800 kolizji. Mundurowi apelują, by wszyscy udający się na długi weekend majowy zachowali ostrożność. Mówi Grzegorz Olejniczak ze śląskiej Policji:

Od niedawna policjanci korzystają m.in. z nieoznakowanego radiowozu wyposażonego w nowoczesny sprzęt. Mówi Daniel Skorupa - z Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach:

Dodajmy, że do 5 maja mundurowi będą zwracać szczególną uwagę na zachowanie kierowców i sprawdzać ich trzeźwość oraz stan techniczny pojazdów.

Jeśli już wybierzemy się w drogę i będziemy ostrożni, gdzie można się udać? Czytaj więcej: Majówka: czy warto wybrać się w góry mimo deszczowej pogody?

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
  • Góral
    30.04.2019 20:41
    standard, co rok to samo. jak ja sie cieszę, że da sie chociaż yanosikiem poratować, bo policja ostatnio sięczepia wszystkiego, czego się tylko można doczepić, bo nie da się nic udowodnić
    doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama