107,6 FM

15. rocznica wstąpienia do UE w Skierniewicach

W środę 1 maja, dokładnie w 15. rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej skierniewiczanie wspólnie odśpiewali „Odę do Radości”, hymn Unii Europejskiej.

W samo południe przed szkołą muzyczną zebrali się skierniewiczanie, by uczcić rocznicę przystąpienia Polski do Wspólnoty Europejskiej. W wydarzeniu uczestniczyli m.in. Dorota Rutkowska, poseł na Sejm RP, Krzysztof Jażdżyk, prezydent Skierniewic, pracownicy skierniewickiego Ratusza, a także Sławomir Trochonowicz, dyrektor Samorządowej Szkoły Muzycznej II stopnia, pomysłodawca akcji. Nie zawiedli także mieszkańcy. – Postanowiliśmy zrobić imprezę, taką trochę happeningową, przed szkołą muzyczną, żeby włączyć tych mieszkańców, którzy akurat tędy przechodzą. Myślę, że na 20-lecie przygotujemy coś bardziej efektownego, bo to będzie okrągła rocznica i już dzisiaj o tym myślimy – mówił Sławek Trochonowicz.

Po odegraniu hejnału miasta Skierniewic zebrani zaśpiewali "Odę do Radości", po której ustawili się do pamiątkowej fotografii. 15. rocznica była okazją do rozmów i wspomnień.  – Bardzo często w naszym mieście powtarza się hasło “Zmieniamy Skierniewice”. Tej zmiany nie byłoby bez pozyskanych milionów właśnie z Unii Europejskiej. Dzięki tym pieniądzom udało się przeprowadzić inwestycje, na których realizację w tak krótkim czasie żaden samorząd nie mógłby sobie pozwolić. Oczywiście, nie dałoby się tego osiągnąć także bez dobrze przygotowanego zespołu. Jestem pod ogromnym wrażeniem pracy naszych specjalistów od pozyskiwania zewnętrznych środków finansowych –  podkreślił prezydent Krzysztof Jażdżyk.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama