107,6 FM

PiS przed Koalicją Europejską, ale przewaga nie jest duża

Na PiS chce głosować 42,1 proc. Polaków, druga jest Koalicja Europejska z wynikiem 36,9 proc - wynika z najnowszego eurosondażu przeprowadzonego przez pracownię Estymator dla portalu DoRzeczy.pl. Podium zamyka Wiosna Roberta Biedronia, na którą chce głosować 7,7 proc. ankietowanych.

W porównaniu z ostatnim sondażem Estymatora dla DoRzeczy.pl poparcie PiS wzrosło o 0,5 pkt. proc., Koalicja Europejska odnotowała wzrost o 0,7 pkt. proc., a Wiosna spadek o 1,1 pkt. proc.

Czwarte miejsce zajmuje ruch Kukiz'15 z poparciem 6 proc. (spadek o 0,1 pkt. proc. w porównaniu z ostatnim badaniem). Dalej plasują się: Konfederacja: Korwin, Liroy, Braun Narodowcy - 3,8 proc. (wzrost o 0,1 pkt proc.), Lewica Razem - 2,9 proc. (wzrost o 0,8 pkt. proc.).

W przeliczeniu tych wyników na mandaty PiS mógłby liczyć na 23 miejsca w Parlamencie Europejskim (24 jeśli dojdzie do brexitu), Koalicja Europejska na 21 (22), Wiosna Biedronia - 4 (3), a ruch Kukiz'15 - 3.

Badanie przeprowadzono w dniach 29-30 kwietnia 2019 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1008 dorosłych osób metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI. W prezentowanych wynikach uwzględniono wyłącznie osoby, które zadeklarowały, że będą głosować i określiły na jaką partię.

« 1 »
 • Maryja!
  02.05.2019 14:56
  Ważne jest żeby jednoznacznie stwierdzić że zasady ekonomii komunii są nadrzędne wobec ustaw i ich konstytucyjny zapis stanowi podstawę do ustanowienia sprawiedliwego ładu społecznego nie na zasadzie wzrostu gospodarczego ale dobra wspólnego i tym samym ustanowić płacę minimalną i maksymalną jako wielokrotnosc płacy minimalnej tak żeby pracodawca nie mógł wyzyskiwac pracowników i jednocześnie wiedział na zatrudnienie ilu osób może sobie pozwolić przy spełnieniu reguł ekonomii komunii. To nie prawda że ład ekonomii komunii nie jest możliwy do wprowadzenia natychmiast. Jedyną przeszkodą jest struktura gospodarki albo zapis konstytucji. Nie jest też prawdą że płace należy podnosić stopniowo. Wprowadzenie zasad ekonomii komunii jest możliwe gdy pracodawcy przestaną być ukierunkowani na własne korzyści gdyż w pierwszej kolejności są winni dbać o dobro pracowników których zatrudniają i otoczenie przedsiębiorstwa. Współpraca pozwoli osiągać zyski i przedsiębiorstwa będą mogły generować nadwyżkę co wpłynie na rynek który regulowany osiągnie sprawiedliwy wzrost. Inaczej sprawiedliwość społeczna jest niemożliwa.
 • Maryja!
  02.05.2019 16:41
  Podniesienie płacy minimalnej do poziomu średniej krajowej i podniesienie kwoty wolnej od podatku do co najmniej 30 tys. powinno ułatwić życie żyjącym dotychczas w ubóstwie. PS. To nie imię tylko pozdrowienie franciszkanskie z imieniem w tle. Dla czcicieli to pozdrowienie jest zrozumiałe.
  doceń 2
 • Obserwator
  05.05.2019 00:03
  Czciciele czcicielami, ale płaca minimalna nie jest ani ewangeliczna, ani sprawiedliwa. Godzien robotnik SWOJEJ zapłaty - swojej, czyli takiej, jaką wypracował, a nie narzuconej odgórnie przez państwo jako płacy minimalnej, niezależnej od wykonywanej pracy.
  doceń 1
 • Maryja!
  05.05.2019 15:47
  Gdyby każdy posiadał te same umiejętności to mógłby dostać tę samą płacę. Po pierwsze nie należy uważać że każda praca jest warta tyle samo. Nie można także odwoływać się do postaw roszczeniowych które nie wskazują na równą pracę i płacę. Płaca minimalna była w każdym ustroju. Osiągnięcie sprawiedliwości społecznej jest możliwe tylko wtedy gdy pracownik nie będzie żądał pensji prezesa czyli wykluczy się postawy roszczeniowe.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama