107,6 FM

Ruda Śląska: ruszył nowy sezon w Muzeum PRL. Są nowe eksponaty!

Rozpoczyna się nowy sezon w Muzeum PRL w Rudzie Śląskiej. W tym roku obiekt został wzbogacony o nową salę wystawienniczą. W środku m.in. kolekcja rowerów, sprzęt radiowo-telewizyjny i kącik czytelniczy. A to nie wszystkie nowości.

Nowy sezon w Muzeum PRL to nowe eksponaty, które mogą obejrzeć zwiedzających. - Wśród nowości jest też plac zabaw z przełomu lat 70. i 80. XX wieku - mówi Monika Żywot - prezes Fundacji Minionej Epoki:

Ruda Śląska: ruszył nowy sezon w Muzeum PRL. Są nowe eksponaty!   Ruda Śląska: ruszył nowy sezon w Muzeum PRL. Są nowe eksponaty! Agata Nurek / Radio eM

1 maja, czyli w pierwszym dniu po otwarciu, obiekt odwiedziło ponad 1000 osób. Stare rowery, samochody, czy telewizory to rzeczy, które przyciągają też młodych mieszkańców regionu:

Muzeum PRL w Rudzie Śląskiej będzie można zwiedzać do końca września. Obiekt jest otwarty od środy do niedzieli w godzinach od 10:00 do 18:00.

Ruda Śląska: ruszył nowy sezon w Muzeum PRL. Są nowe eksponaty!   Ruda Śląska: ruszył nowy sezon w Muzeum PRL. Są nowe eksponaty! Agata Nurek / Radio eM
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama