107,6 FM

Jan Paweł II (nie)zwykły | Święty Monitor

niedziela, 8.00

Adwent rozpoczyna się akcją modlitwy za księży. Inicjatywa zrodziła się w Ruchu Światło-Życie. Powie o niej ks. Waldemar Maciejewski.

Jan Paweł II był zwykłym człowiekiem, który popełniał błędy. Ale w głowie mu się nie mieściło, że w Kościele może mieć miejsce takie zło… - tak o postawie świętego papieża mówi dr hab. Michał Łuczewski.

Młodzi są dziś w Internecie i my razem z nimi – tłumaczy współtwórca projektu „Święty monitor” ks. Piotr Piekło. Wszyscy trzej będą gośćmi w audycji „Tym żyje Kościół” Poznamy też los chrześcijan w Iraku, o których w cyklu „Tym żyje Kościół prześladowany” opowie p. Łukasz z Open Doors. Warto słuchać!

Zapraszają Aneta Kuberska-Bębas i Sylwester Strzałkowski.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Panteon Górnośląski. Śląsk oczami bohaterów

Panteon Górnośląski. Śląsk oczami bohaterów  

Panteon Górnośląski w podziemiach Archikatedry Chrystusa Króla w Katowicach ma pokazywać śląskie dziedzictwo, tradycje, religijność i świat wartości. Wszystko w toku opowieści o ważnych postaciach z dziejów regionu i katowickiego Kościoła, który zbliża się do obchodów stulecia swojego istnienia. W audycji prezentujemy bohaterów śląskiej historii, którzy tworzyli kulturę, wpływali na tożsamość i duchowe dziedzictwo tej ziemi.
.

Programy