107,6 FM

Czy błogosławisz Maryję?

To jeden z najpoważniejszych punktów podziału między chrześcijanami różnych wyznań.

Kult Maryi jest jednym z największych nieporozumień wiary. Do dziś zdarzają się katolicy, którzy Matkę Bożą wymieniają jednym tchem wśród Osób Trójcy Świętej. Nie ma w tym zwykle ich złej woli, natomiast ujawniają się potężne braki w wiedzy religijnej. Chrześcijanie innych denominacji zarzucają katolikom (a także członkom Kościoła prawosławnego), że kult maryjny jest niezgodny z Biblią i stanowi formę bałwochwalstwa.

"Katolicy zazwyczaj nie zdają sobie sprawy, jak wielkim problemem dla ewangelicznych chrześcijan jest doktryna maryjna i kult Maryi" - pisze w książce "W domu najlepiej" Scott Hahn, były amerykański pastor protestancki, który został katolikiem.

Jak naprawdę jest z tą czcią oddawaną Maryi?

Franciszek Kucharczak w artykule "Cześć Maryi - chwała Bogu" (najnowszy numer GN 18/2019) przekonuje, że cześć oddawana Maryi jest mocno osadzona nie tylko w nauce i tradycji Kościoła, ale także w... Biblii. I to od pierwszych jej rozdziałów. Kiedy Jezus z krzyża oddał Swoją Matkę pod opiekę Jana, ten "wziął ją do siebie".

- Zgodnie z greckim oryginałem precyzyjniej byłoby jednak powiedzieć: "przyjął Ją do swojej własności" - tłumaczy biblista ks. dr Zbigniew Niemirski. - Oznacza to, że Maryja stała się integralną częścią życia Jana. To nie jest "opieka", ale przyjęcie Jej do wszystkiego, co mnie stanowi. Maryja staje się światem moich wartości, wyborów, punktem odniesienia. Staje się częścią mojej rzeczywistości.

Chcesz być wierny Biblii? Uczyń Maryję częścią swojej rzeczywistości.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • g.m.
  05.05.2019 00:42
  Wszyscy duchowi giganci byli szaleńcami Matki Najświętszej: Św. Jan Paweł II Wielki, Św. Maksymilian Maria, Św. Jan Bosko, Kardynał Stefan Wyszyński, Św. Dominik Savio; Święci dali nam piękny przykład! Św. Dominik mówił: "Tym, co mi przyniosło najwięcej otuchy i radości w chwili śmierci, była obecność możnej i najmilszej Matki Zbawiciela. I powiedz to swoim synom" .(słowa skierowane do Św. Jana Bosko)"Niech nie przestają modlić się do Niej, dopóki im życia starczy. Moimi przyjaciółmi niech będą Jezus i Maryja."
 • g.m.
  05.05.2019 15:15
  Nie ma Maryi bez Jezusa, a Jezusa bez Maryi! Matka Najświętsza ZAWSZE wskazuje na Jezusa - HODEGETRIA! Prowadzi do Niego! Uczy słuchania i posłuszeństwa względem Zbawiciela! "Uczyńcie wszystko cokolwiek wam powie."
 • g.m.
  05.05.2019 19:21
  "Tysiąc razy pozdrawiamy Ciebie, o Maryjo, Matko Jezusa, Tyś ozdobą na na wysokim niebie, Ciebie czci i wielbi ma dusza. TY po BOGU jesteś ZAWSZE PIERWSZA, Tobie część i chwałę najprzedniejszą Anieli, Święci oddawają, Królową Cię swą nazywają. Przybądź nam na pomoc Matko nasza, wszyscy ufnym sercem błagamy, Tyś jedyna opiekunka nasza, już innej po Bogu nie mamy. Więc chwałę Tobie wyśpiewujemy. Uwielbiać imię Twoje pragniemy, jak przystało po Bogu Tobie, chcemy Cię chwalić w każdej dobie!"
  doceń 1
 • g.m.
  05.05.2019 23:15
  Gdyby nie Matka Najświętsza i Jej Fiat - Bóg by się nie urodził! Jezus pozostałby na zawsze w niebie! Nie byłoby: Krzyża, Zbawiciela, Zbawienia, Odkupiciela, Odkupienia, Życia wiecznego! Czy w tej sytuacji Niepokalanej nie należy się Cześć, Szacunek, Miłość?! Cześć do Matki Zbawiciela nie umniejsza czci do Boga, wręcz przeciwnie!

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama