107,6 FM

Zafascynowani trynitarzami

Młodzież z archidiecezji wrocławskiej uczestniczyła w zjeździe Międzynarodowej Solidarności Trynitarskiej w Krakowie. Uczestnicy spotkali się z delegatami z całego świata, poznali generała Zakonu Trójcy Świętej i... wystawili spektakl o założycielu zakonu.

Uczestnicy zjazdu wzięli udział m.in. w wyjątkowym sympozjum poświęconym problemowi prześladowania chrześcijan na świecie. Bezpośrednio po nim w kaplicy seminaryjnej młodzież z Wołowa, Wrocławia czy Żmigrodu wystawiała spektakl pt. "Jan de Matha", który opowiadał o świętym założycielu zakonu trynitarzy.

Spektakl ten przez ostatnie dwa miesiące był grany również na terenie archidiecezji wrocławskiej, w parafiach pw. św. Elżbiety Węgierskiej i św. Jadwigi Śląskiej we Wrocławiu, a także w Wołowie, w parafii pw. św Karola Boromeusza. Ponadto młodzież pokazała przedstawienie w kilku innych miejscach na terenie całego kraju. Po każdym występie organizowana była, w ramach akcji "Więcej niż 5 minut", zbiórka pieniędzy na pomoc, którą prześladowanym chrześcijanom niesie Międzynarodowa Solidarność Trynitarska.

Spektakl "Jan de Matha" tańcem, ogniem, światłem, dźwiękiem i cieniem przedstawia biografie świętego Jana oraz św. Feliksa Walezego - założycieli zakonu Trójcy Świętej. Reżyser Piotr Kwasigroch zaangażował wielu młodych do wspólnego działania, dzięki czemu udało się osiągnąć główny cel - zebrać sporą kwotę na pomoc. Mateusz Skotny, aktor grający tytułowego Jana de Mathę podkreśla, że ciężka praca i zaangażowanie się opłaciło, a aktorzy i wielu uczestników spektaklu odkryło w św. Janie wzór do naśladowania.

Spektakl i uczestnictwo w uroczystościach trynitarskich bardzo mocno zmotywowały uczestników do głębszego poznawania siebie i tego, co niesie za sobą duch zakonu trynitarzy.

Kliknij i czytaj o akcji "Więcej niż 5 minut" na Facebooku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama