107,6 FM

Mysłowice. Obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja

Uroczystą Mszą św. w intencji miasta i ojczyzny odprawioną w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa rozpoczęły się w Mysłowicach obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja – uchwalenia Konstytucji 3 maja.

Mieszkańcy miasta licznie wzięli udział w obchodach święta. Kwiaty w miejscach pamięci składali wraz z władzami miasta również uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych, przedstawiciele organizacji i stowarzyszeń działających w Mysłowicach, przedstawiciele służb mundurowych.

Po Mszy św. prowadzeni przez Orkiestrę Dętą KWK Mysłowice-Wesoła pod batutą Mirosława Kaszuby, uczestnicy świętowania przeszli na rynek, gdzie złożyli kwiaty i zapalili znicze pod tablicą upamiętniającą rozstrzelanych powstańców śląskich. Następnie uczestnicy pochodu stanęli na placu Wolności, by złożyć hołd pod pomnikiem Syna Śląskiej Ziemi - kardynała Augusta Hlonda i przy pomniku poświęconym ofiarom katastrofy smoleńskiej. Następnie kwiaty złożono w Urzędzie Miasta pod tablicą pamiątkową ku czci powstańców śląskich oraz w miejscach pamięci na promenadzie przy tablicy po dawnym obozie koncentracyjnym gdzie uroczystości zostały zakończone.

W uroczystościach w kościele i pod pomnikami wzięły udział władze Mysłowic na czele z prezydentem miasta, radni, poseł Wojciech Król i europoseł Marek Plura.

Mysłowice. Obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja   Jednym z miejsc uczczonych podczas obchodów 3 maja w Mysłowicach był pomnik ku czci ofiar katastrofy smoleńskiej. Danuta Sowa
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama