107,6 FM

Rzecznik KEP: Wypowiedź red. Jażdżewskiego jest przejawem nienawiści

Piątkową wypowiedź red. Leszka Jażdżewskiego na Uniwersytecie Warszawskim odbieramy jako przejaw nienawiści i piętnowania ludzi wierzących - ocenił w komentarzu przesłanym PAP rzecznik Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik.

Dodał, że "ze smutkiem trzeba zauważyć, że tego rodzaju słowa padają na polskim uniwersytecie".

"Pan Jezus uczy nas w Ewangelii miłości bliźniego. Nie jest to łatwe, ale mimo to Polacy dobrze rozumieją sens śpiewanych przez lata słów: chroń mnie, Panie, od pogardy, przed nienawiścią strzeż mnie, Boże" - podkreślił rzecznik Episkopatu Polski.

Szef liberalnego "Libert," red. Jażdżewski powiedział występując przed wykładem Donalda Tuska na Uniwersytecie Warszawskim, m.in.: "Ten kto szuka transcendentu Absolutu w Kościele będzie zawiedziony, ten kto szuka moralności w Kościele nie znajdzie jej. Ten kto szuka strawy duchowej w Kościele wyjdzie głodny. Polski Kościół zaparł się Ewangelii, zaparł się Chrystusa i gdyby dzisiaj Chrystus był ponownie ukrzyżowany, to prawdopodobnie przez tych, którzy używają krzyża jako pałki do tego, aby zaganiać pokorne owieczki do zagrody".

« 1 »
 • Z.S.
  04.05.2019 21:59
  "Ty jesteś Piotr, czyli Opoka, i na tej opoce zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą" (Mt 16, 18)
  doceń 8
 • tomak
  04.05.2019 22:53
  @ Dremor o czym ty piszesz? Dlaczego uogólniasz? Czy wiesz, że takie uogólnianie jest kłamstwem i oszczerstwem? Zastanawiałeś się nad tym? Z tego, że istnieje w Kościele jakaś bardzo niewielka grupa pedofilów i homoseksualistów czy nadmiernie lubiących pieniądze duchownych NIE WYNIKA, że wszyscy są tacy? Miażdżąca większość księży świadczy dla społeczeństwa ogromną ilość dobra - odprawia mszę świętą, udziela sakramentów świętych, głosi kazania, naucza dzieci i młodzież religii. Bez tych ludzi, którzy oddali swe na służbę Bogu dla dobra nas wszystkich (jak się chłopie zbawisz bez sakramentów?) należy się cześć i szacunek. Można i trzeba krytykować tych (niewielu) duchownych, którzy popełniają zło, ale nie można odnosić krytyki do WSZYSTKICH. Być może nawet tak nie myślisz jak napisałeś, ale niechlujnie myślisz. Nie dokonujesz stosownych rozróżnień, nie myślisz logicznie, przyczyniając się nie do głoszenia prawdy, lecz do propagowania kłamstwa. Po to Bóg dał człowiekowi rozum, by go używał dociekając prawdy i by unikał fałszu pochopnych, powierzchownych, głupich uogólnień.
  doceń 13
 • Z.S.
  04.05.2019 22:56
  "...bramy piekielne go nie przemogą." Wierzę Słowu Bożemu, ufam Jezusowi. Bardzo kocham Kościół. Dlatego chcę go bronić. Czuję się Jego częścią. Mam świadomość, że jest Wspólnotą ludzi grzesznych. Od samego początku taki był - Apostołowie byli ludźmi z krwi i kości. Tak jak księża, jak każdy z nas. Kto jest bez winy niechaj pierwszy rzuci kamień.... Ale właśnie w Kościele i dzięki Kościołowi spotykam żywego Boga, mogę się Nim karmić i nigdy nie wychodzę głodna. To się dzieje w sakramentach pokuty i pojednania. I za to jestem ogromnie wdzięczna. I to nie prawda, że kto szuka moralności w Kościele ten jej nie znajdzie. Znajduję przykład świętego życia wielu kapłanów, także w swojej parafii. Widzę ich trud ,poświęcenie, oddanie i miłość z jaką nam służą. I jak z pokorą zmagają się z rzeczywistością, która coraz mniej jest przychylna.
  doceń 17
 • gość
  05.05.2019 00:21
  Kolega Dremo podobnie jak Donald Tusk odwraca kota ogonem. Nito chrześcijanin pozbawiony ducha.
  doceń 4
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama