107,6 FM

Uniwersytet Śląski: naukowcy z Katowic opracowali gry rehabilitacyjne. Pomogą fizjoterapeutom i pacjentom

Gry rehabilitacyjne zaprezentowali dzisiaj naukowcy z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Dzięki aplikacji fizjoterapeuci mogą sprawdzać, czy pacjent wykonał zlecone mu zadania.

Na Uniwersytecie Śląskim zaprezentowano dziś gry rehabilitacyjne. To specjalne gry, które można zainstalować na komputerze czy telefonie, a które mają pomóc pacjentom z kontuzjami lub schorzeniami neurologicznymi. Pacjent zakłada na siebie specjalne czujniki i przez ruchy ciała steruje postacią w grze. Wykonuje te same ćwiczenia, co podczas rehabilitacji, jednak - jak podkreślają twórcy gier -  ten sposób rehabilitacji jest decydowanie ciekawszy:

Dodajmy, że w grach jest możliwość rejestracji, dlatego fizjoterapeuta może sprawdzić czy pacjent wykonywał ćwiczenia prawidłowo. Obecnie naukowcy z Uniwersytetu Śląskiego rozmawiają z lekarzami, by gry przetestować wśród pacjentów.
Obecnie powstały trzy gry - naukowcy zapowiedzieli, że chcą stworzyć kolejne.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama