107,6 FM

Franciszek apeluje do Polaków o wierność ewangelicznym wartościom

Papież Franciszek, zwracając się do Polaków podczas środowej audiencji generalnej, wyraził pragnienie, by wierność ewangelicznym wartościom była dla całego narodu punktem odniesienia przy podejmowaniu decyzji i wyzwań.

Podczas spotkania z tysiącami wiernych w Watykanie w słowie do polskich pielgrzymów papież nawiązał do obchodzonej w środę przez Kościół w Polsce uroczystości świętego Stanisława, biskupa i męczennika, i nazwał go "wielkim patronem".

"Jego odwaga w Panu i wierność ewangelicznym wartościom duchowym i moralnym niech będzie dla was i dla waszego narodu punktem odniesienia w decyzjach i działaniach wobec wyzwań naszych czasów. Niech wam towarzyszy jego opieka i Boże błogosławieństwo" - powiedział Franciszek.

W audiencji uczestniczyła delegacja samorządu województwa kujawsko-pomorskiego z marszałkiem Piotrem Całbeckim. Samorządowcy przybyli na spotkanie z papieżem w związku z obchodzonym 7 czerwca świętem województwa, którego patronem na mocy decyzji Franciszka jest święty Jan Paweł II. W tym roku przypada 20. rocznica wizyty polskiego papieża w Toruniu i Bydgoszczy.

« 1 2 »
 • tomak
  08.05.2019 12:35
  Franciszku powiedz coś o Asi Bibi, dzielnej wyznawczyni Chrystusa, która tyle lat cierpiała w pakistastańskim więzieniu, a nie ciągle tylko o imigrantach... Oddaj szacunek tym chrześcijanom, którzy dziś cierpią na świecie w imię Chrystusa, są zabijani także a może przede wszystkim przez muzułmanów.
  doceń 11
 • Anda
  08.05.2019 14:25
  Myślę, że dobry przykład wierności ewangelicznym zasadom życia w prawdzie, odwagi w Panu itp. dał abp Vigano, który dotąd nie doczekał się za to od papieża pochwał.
  doceń 7
 • Krakowianka
  09.05.2019 10:35
  Bardzo dziekujemy, ze papiez Franciszek wskazal nam wielkiego patrona sw. Stanislawa, ktory w obronie rodzin nie zawahal sie przeciwstawic krolowi i przyplacil to smiercia meczenska. Dobrze byloby, gdyby papiez Franciszek skorzystal z nauczania bp. Stanislawa wielkiego patrona rodzin, a nie tworzyl dziwacznej adhortacji Amoros Laeticia, ktora z ochrona rodzin ma niewiele wspolnego.
  doceń 2

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama