107,6 FM

9.5.2019 | Dlaczego są aż dwa Dni Zwycięstwa: 8 i 9 maja?

8 maja Zachód obchodzi Dzień Zwycięstwa nad faszystowskimi Niemcami. W Rosji to święto przypada 9 maja. Skąd te dwie daty - przypomina Rafał Michalski z katowickiego oddziału IPN.

Próbuje też odpowiedzieć na pytanie, co by było, gdyby II wojna światowa zakończyła się dużo wcześniej… na przykład w styczniu 1945?

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

O audycji

A to historia

A to historia  

We wtorki i czwartki o 18.30. Zaprasza Aneta Kuberska-Bębas.

Historia bywa przestrogą, jest świadkiem czasów, dzieje się na naszych oczach. Czy będzie dla nas – jak dla starożytnych – nauczycielką życia? Słuchaj i poznaj bohaterów naszej historii; dowiedz się o kulisach najważniejszych dla Polski i świata wydarzeń; odkrywaj ślady naszej lokalnej przeszłości; wygrywaj najciekawsze, historyczne książki.

Audycje