107,6 FM

Zakończenie diecezjalnego etapu procesu beatyfikacji siostry Dulcissimy Hoffmann, Racibórz-Brzezie, 18 maja

Uroczystość zakończenia diecezjalnego etapu procesu beatyfikacji siostry Dulcissimy odbędzie się 18 maja 2019 r. w Raciborzu-Brzeziu. Siostra Maria Dulcissima – czyli Helena Hoffmann – to pierwsza rodowita Ślązaczka w drodze na ołtarze. Urodziła się w Zgodzie, dziś dzielnicy Świętochłowic, zmarła w klasztorze w Brzeziu, dziś dzielnicy Raciborza. Należała do zgromadzenia Sióstr Maryi Niepokalanej.

Uroczystość zacznie się 18 maja o 10.00 w kościele św. Ap. Mateusza i Macieja w Brzeziu. O 10.30 odbędzie się dziękczynna Eucharystia pod przewodnictwem arcybiskupa Wiktora Skworca.

Po Mszy św. – poczęstunek dla wszystkich, którzy przybędą na świętowanie, na boisku szkolnym (w sąsiedztwie kościoła).

Zobacz też TUTAJ oraz na Facebooku i Twitterze

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama