107,6 FM

Polska na 7. miejscu w rankingu państw najbardziej przyjaznych start-upom

10Polska znalazła się na siódmym miejscu na świecie w rankingu państw najbardziej przyjaznych start-upom, który sporządził amerykański magazyn "CEOworld Magazine". W porównaniu z 2018 r. to awans o sześć pozycji. Zwycięzcą okazały się Stany Zjednoczone.

Za USA, a przed Polską sklasyfikowano kolejno Wielką Brytanię, Kanadę, Izrael, Indie i Niemcy, zaś za Polską znalazły się m.in. Szwajcaria (11. miejsce), Francja (12. miejsce), Irlandia (17. miejsce), Finlandia (21. miejsce) czy Japonia (23. miejsce). Ogółem sklasyfikowano 62 państwa.

Na ogólną pozycję kraju składało się pięć elementów: inwestycje w kapitał ludzki, poziom badań i rozwoju, infrastruktura dla przedsiębiorców, zasoby siły roboczej i system polityczny. Polska uzyskała ogólny wynik 86 punktów na 100 możliwych, zaś w poszczególnych kategoriach oceniona została kolejno na 78, 82, 86, 81 i 78 punktów.

Ranking został sporządzony na podstawie badania przeprowadzonego wśród prawie 195 tys. respondentów z 96 państw, przy czym ponad 96 tys. to osoby z co najmniej średnim wykształceniem z klas średnich i wyższych, ponad 54 tys. to liderzy biznesowi, a pozostali to ogół społeczeństwa.

Jego wyniki zostały przywołany w środę na twitterowym profilu World Index, który zamieszcza wszelkiego rodzaju rankingi i klasyfikacje.

"CEOworld Magazine" to internetowy magazyn informacyjny, skierowany przede wszystkim do liderów biznesowych i wyższej kadry zarządzającej. Jego głównymi konkurentami są "Forbes", "Fortune" i "Bloomberg Businessweek".

« 1 »
 • podajnik
  10.05.2019 20:43
  W ostatnim czasie jest wysyp dobrych wiadomości na temat gospodarki naszego kraju. I to w skali Świata. Gdzie są niektórzy forumowi malkontenci specjaliści od gospodarczej zapaści Kraju. Czyżby pod kolejnym artykułem zabrakło podstaw do trolowania? A może zbyt łatwo można sie tu zdemaskować ze swoimi apokaliptycznymi teoriami?
 • Podaj niCk
  11.05.2019 10:01
  Jest u nas faktycznie dużo ułatwień startupowych, szkoda ze tylko na tym początkowym etapie. Kiedy minie kilka lat i człowiek dalej chce rozwijać swój pomysł na biznes, okazuje się, ze obciążenia podatkowe, ZUS, biurokracja, rodo, urzędy, kontrole i cały ten majdan potrafią skutecznie zniechęcić do prowadzenia jakiejkolwiek działalności. Daleko nam do Ameryki, choć w tabelce jesteśmy tylko 6 pozycji niżej...
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama