107,6 FM

Zatrzymano kobietę, która zaatakowała 40 księży i zakonnic

Hiszpańska policja zatrzymała na Majorce kobietę, która zaatakowała słownie lub fizycznie ponad 40 księży i zakonnic. Według funkcjonariuszy agresorką okazała się 46-letnia obywatelka Kuby. Oprócz przejawów agresji wobec ludzi dopuściła się ona także wielokrotnie aktów wandalizmu w obiektach zarządzanych przez Kościół katolicki: w świątyniach, salach katechetycznych czy ośrodkach społecznych. Z informacji policji wynika, że wszystkie te czyny kobieta popełniła w latach 2018-19.

Komunikat hiszpańskich organów ścigania podaje jednocześnie, że nadal nie jest znany powód agresywnej postawy kobiety wobec osób duchownych. "Wciąż trwa śledztwo wobec zatrzymanej kobiety. Sprawdzamy, czy nie dopuściła się ona innych przestępstw" – poinformowała hiszpańska policja.

Kubanka, która usłyszała już zarzuty, została zatrzymana podczas pobicia pracownika jednego ze sklepów i dokonanej tam kradzieży. Usiłowała uciec z placówki handlowej w Palmie - głównym mieście Majorki - ze zrabowaną z niej figurką Buddy.

« 1 »
 • g.m.
  11.05.2019 18:56
  Biedna kobieta. Trzeba się za nią i za tych, którzy czynią podobnie - bardzo modlić! Oni są już w szponach złego, są jego narzędziami, ale póki żyją jest jeszcze dla nich nadzieja. Pan Bóg jest Miłosierny i daje człowiekowi całe życie na nawrócenie! Jedyne ryzyko jest takie, że to tylko On wie kiedy będzie nasz koniec. Więc lepiej zacząć się nawracać dzisiaj, bo jutro nie wiadomo czy będzie.
  doceń 6
 • Aga
  12.05.2019 12:56
  A co z tymi wszystkimi duchownymi ktorzy sktzywdzili male dzieci a do tej.pory ich przestepstwa sa ukrywane? A zboczency sa na wolnosci bez zadnej kary???

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama