107,6 FM

Poproś mamę, żeby nam kupiła lody

Nie znają Tego, który Mnie posłał. J 15,21

J 15, 18-21

Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Jeżeli was świat nienawidzi, wiedzcie, że Mnie wpierw znienawidził. Gdybyście byli ze świata, świat by was kochał jako swoją własność. Ale ponieważ nie jesteście ze świata, bo Ja was wybrałem sobie ze świata, dlatego was świat nienawidzi.

Pamiętajcie o słowie, które do was powiedziałem: „Sługa nie jest większy od swego pana”. Jeżeli Mnie prześladowali, to i was będą prześladować. Jeżeli moje słowo zachowali, to i wasze będą zachowywać. Ale to wszystko wam będą czynić z powodu mego imienia, bo nie znają Tego, który Mnie posłał».

 

Nie znają Tego, który Mnie posłał. J 15,21

Ewangelia z komentarzem. Słowa najważniejsze rozważa ks. Jacek Pędziwiatr
Gość Niedzielny

Młodszy brat namawia starszego: – Poproś mamę, żeby nam kupiła lody. – Czemu sam jej nie poprosisz? – Bo ty jesteś starszy. Znasz ją dłużej niż ja… Sprawcy prześladowania uczniów Jezusa to ci, którzy nie znają Ojca. Słowo „znać” nie sprowadza się w Piśmie Świętym do kwestii posiadania wiedzy o czyjejś tożsamości, ale oznacza tak głęboką i intensywną zażyłość, jaka łączy męża z żoną w akcie małżeńskim. Maryja mówi aniołowi w scenie zwiastowania: „Nie znam męża”. Nie oznacza to problemów z ustaleniem personaliów Józefa, ale jest świadectwem pozostawania w stanie dziewictwa. Kiedy zaczyna się zażyłość z Bogiem? Gdy prosząc o coś, siadam u Niego na kolanach, jak dziecko, bo przecież znamy się od zawsze.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..