107,6 FM

Pomnik byłego kustosza sanktuarium w Licheniu został zasłonięty

Pomnik byłego kustosza sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej został w nocy z poniedziałku na wtorek zasłonięty białym materiałem. Postać byłego kustosza ks. Eugeniusza Makulskiego przedstawiona została w filmie dokumentalnym "Tylko nie mów nikomu" Tomasza Sekielskiego.

- Decyzja co do przyszłości pomnika jeszcze nie zapadła, potrzeba na to jeszcze czasu oraz ekspertyz, również jeśli chodzi o kwestie techniczne – powiedział KAI ks. Piotr Kieniewicz MIC, rzecznik prasowy księży marianów.

W sobotę odbyła się premiera filmu dokumentalnego "Tylko nie mów nikomu" Tomasza Sekielskiego, w którym przedstawiono przypadki wykorzystywania seksualnego małoletnich przez osoby duchowne. W produkcji pojawiła się m.in. historia dotycząca byłego kustosza sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej.

W nocy z poniedziałku na wtorek białym materiałem zasłonięty został pomnik stojący przy sanktuarium. Monument przedstawia Jana Pawła II, który z rąk klęczącego ks. Eugeniusza Makulskiego otrzymuje makietę świątyni. Poświęcenie i odsłonięcie pomnika odbyło się w 1999 r.

« 1 »
 • seitz
  15.05.2019 10:00
  Marginalne przypadki. Przez 30 lat na 50 tysięcy księży i zakonników mieliśmy ile? 50 osób popełniających to ohydne przestępstwo? Bardzo mały odsetek zepsucia w tej społeczności. Widać po statystykach, że całe społeczeństwo jest dwudziestokrotnie bardziej zepsute. Można uznać, że powołanie otrzymuje elita społeczna z niestety paroma wyjątkami gdyż żaden system nie jest szczelny na 100%.
 • ABC
  15.05.2019 19:23
  Przy okazji zasłonięcia pomnika w Licheniu - bez zastanowienia - zasłoniono także główną postać tegoż pomnika czyli św. Jana Pawła II!
  doceń 5
 • ABC
  15.05.2019 19:37
  Mam pytanie do obecnego KUSTOSZA w Licheniu - ks. Janusza Kumali:
  dlaczego została zasłonięta także główna postać z owego pomnika (św. Jan Paweł II) i czy planowane jest zasłonięcie całej Bazyliki Licheńskiej?
  "Ogarnijcie się" (mówiąc slangiem ) księża Marianie i zacznijcie myśleć i modlić się! Pośpiech jest bardzo złym doradcą!
 • Agnieszka
  17.05.2019 11:06
  Tak to jest jak żywym stawia się pomniki..
  doceń 52

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama