107,6 FM

Atak zimy w połowie maja

Mieszkańcy niektórych górskich miejscowości zobaczyli dziś za oknem śnieg. W Zakopanem spadło nawet 10 cm białego puchu.

Tak długo trzymającej zimy nie było w polskich górach od dawna. To, że w połowie maja w wyższych partiach Tatr można jeszcze spotkać śnieg nikogo nie dziwi. Ale w tym sezonie jest go wyjątkowo dużo - miejscami biała pokrywa ma ponad metr grubości. Jeszcze większym zaskoczeniem jest pogoda w dolinach. We wtorek mieszkańcy wielu górskich miejscowości zobaczyli rano za oknami świat przykryty śniegiem. W samym Zakopanem miejscami leży 10 centymetrowa warstwa, która jest efektem dzisiejszych opadów. Na podhalańskich drogach zalega błoto pośniegowe, warunki do jazdy są fatalne. 

W samych Tatrach opady są intensywniejsze. Od poniedziałku przybyło już kilkanaście centymetrów świeżego śniegu. Warunki do uprawiania turystyki są fatalne, a w górach wciąż obowiązuje zagrożenie lawinowe 1. stopnia.

Śnieg spadł również w Beskidach. Na Skrzycznem prószyło śniegiem już wczoraj. W samym Szczyrku obecnie pada deszcz. 

Środa ma być jeszcze zimna i deszczowa. Dopiero w godzinach wieczornych temperatura powinna powoli wzrastać. Od czwartku w polskie góry ma wrócić słońce. W weekend w Zakopanem temperatura powinna przekroczyć w najcieplejszych porach dnia 20 st., a w Szczyrku nawet 22 st.

 

« 1 »

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama