107,6 FM

Tegoroczna defilada w Święto Wojska Polskiego odbędzie się... w Katowicach

Defilada odbędzie się w Katowicach 15 sierpnia 2019 r. - dzień przed 100. rocznicą I powstania śląskiego.

O tym, że 15 sierpnia defilada odbędzie się w Katowicach, a nie - jak co roku - w Warszawie, poinformował w stolicy województwa śląskiego minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Wyjaśnił, że ma to związek z ustanowieniem przez Sejm RP roku 2019 Rokiem Powstań Śląskich. - To bardzo ważne wydarzenie, upamiętniające 100. rocznicę wybuchu pierwszego powstania śląskiego, upamiętniające odradzanie się państwowości polskiej i wielką wolę Ślązaków do tego, żeby Śląsk stanowił część odrodzonej Rzeczypospolitej - powiedział.

Defilada w Dniu Wojska Polskiego 15 sierpnia, czyli w rocznicę pokonania bolszewików w czasie "cudu nad Wisłą", jest co roku okazją do zaprezentowania najnowszego sprzętu Wojska Polskiego. W zeszłym roku ludzie, którzy przyjechali do Warszawy także z odległych miejscowości, zobaczyli m.in. nowe armatohaubice Krab i moździerze samobieżne Rak.

Więcej na następnej stronie

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • seitz
  15.05.2019 17:29
  Dobrze świadczy to o tej władzy, że pamięta region, który walczył o przyłączenie do Polski po zdaje się 600 latach odkąd Kazimierz Wielki o tym regionie zapomniał i chce docenić ze znanym sobie rozmachem poprzez przeniesienie wielkiej defilady okazjonalnie do stolicy Śląska.
  doceń 0
 • podaj nick
  16.05.2019 09:33
  "Organizatorzy przygotowali także wojskową grochówkę"... No nie wiem, jeść w sierpniu taką trzymiesięczną grochówkę - to może wywołać w żołądku niezłą operację militarną...
  doceń 3
 • pacyfista
  14.08.2019 11:56
  A po co nam na śląsku hordy amerykańskiego wojska, przez które zginęło na świecie tylu ludzi?
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama