107,6 FM

"To nauczka dla mnie i dla innych księży"

"Gdybym miał cień podejrzenia, w życiu w Malborku nikt by go nie zobaczył" - mówi ks. Jan Potrykus, proboszcz malborskiej parafii, w której kazanie dla dzieci wygłosił ks. Dariusz Olejniczak - duchowny z sądowym zakazem kontaktu z dziećmi. Sceny z tego kazania zostały umieszczone w filmie Tomasza Sekielskiego pt. "Tylko nie mówi nikomu".

Proboszcz w ostrych słowach mówi o księdzu, któremu zaufał. Nie ukrywa też żalu do dziennikarza.

#Ksiądz #Malbork „Wyroki są za niskie i źle egzekwowane.”
TVREGIONALNA24.PL REGIONALNA TELEWIZJA INTERNETOWA
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • MATEO
  16.05.2019 14:21
  Proboszcz nie miał by tego problemy, gdyby tego księdza po prostu wydalono ze stanu duchownego. Kościół nie miałby tego problemu, gdyby tego księdza wydalono ze stanu duchownego. Po co to krycie pedofili, wprost trzeba powiedzieć, nie nadajesz się do tej posługi, stan duchowny to nie grupa terapeutyczna dla osób z zaburzonymi preferencjami seksualnymi.
  doceń 30
 • OJ TAM OJ TAM
  16.05.2019 14:36
  Co ciekawe, wśród skazanych za pedofilię (ponad 800 przypadków) jest 2 księży i jeden zakonnik. Fajnie, aby Ministerstwo Sprawiedliwości podało jaki % tego obrzydliwego przestępstwa do zboczenie homoseksualne a jaki % czyn heteroseksualny. Ci skazani mają za kratami piekło na ziemi od innych skazanych, bo takie są reguły w polskich więzieniach. Kto sieje wiatr zbiera burzę. No i charakterystyczne zachowanie posłów z tzw. PO-KO, którzy zamiast poprzeć surową penalizację tego obrzydliwego przestępstwa prezentowaną w Sejmie to próbują ją torpedować. Takie to tałatajstwo załgane. Działa homo lobby w ich środowisku, bo jest świadome jakie konsekwencje poniosą pedofilni homoseksualiści w ślad za zmianami w prawodawstwie. Czyścić do spodu pedofilię ktokolwiek jest sprawcą tego czynu i jak wysoko jest w hierarchii społecznej. Z tego pkt. widzenia jestem wdzięczny za film Siekielskich, bo przyczynią się do wyplenienia tego dziadostwa. I niech się wszystkie pedofile cieszą, że jesteśmy państwem chrześcijańskim, a nie muzułmańskim. W Iranie muzułmańskim nie mają empatii dla pedofilii i homoseksualistów.
  doceń 13
 • art
  16.05.2019 17:52
  Ponury film!
  Nie rozumiem o co chodzi w tej szaleńczej zbiorowej ekspiacji. Nie rozumiem dlaczego ten „drugi policzek” tak nadstawiają chętnie oficjele KK.
  Jestem zdruzgotany wypowiedziemi tego proboszcza.Ta gorliwa próba samooczyszczenia. Po co ? Dlaczego? Ta mściwość…30 lat …Cóż ten człowiek takiego zrobił? Kazanie dla dzieci wygłosił? A przecież nawet nie w więzieniu – widać nie mieli za co wsadzić. Chodzi sobie. Bez dozoru1 Bez kajdanek! Bez kontroli elektronicznej. Czyli pomówienia. Bo za jakieś rzeczywiste winy by go wsadzili! I 30 lat ksiądz katolicki żąda? A złodzieje, malwersanci …w zawieszeniu. Te obmawianie… przecież to bliźni. Wypadałoby przed wydaniem jakiegoś werdyktu wysłuchać przynajmniej co ten człowiek na swoją obronę ma. Bo przecież teraz to histeria, to nagonka, to lincz medialny! Sądy! Wyroki tak bezkrytycznie uważają za sprawiedliwe …A nie widzieliśmy w telewizji tej Gersdorf, tego od części do wiertarki, tego na benzynowej stacji….A na co dzień to nie słyszymy o dziwnych wyrokach? I im bezkrytycznie wierzyć? Dajcie mi kamerę w ukryciu jak Sekielski i te prerogatywy które miał Sekielski, Twe metody ubeckie! I te pieniądze. Pokażę Wam środowisko ‘stróżów prawa”.. Tak trudno zrealizować taki film? Pokażę Wam czystość i prawość naszych sędziów. Znam ich trochę…
  Kto finansuje Sekielskiego? Ci sami co deprawują nasze dzieci seksualizacją, lgbtg czy innymi dewiacjami. Co obrazoburcze sztuki wystawiają. Co depczą nasze sumienia! Co wyśmiewają co dzień moją wiarę w filmach , sztukach, tekstach.
  I przed nimi ta pokora! Przed nimi korzy się i JE i przerażony proboszcz!
  Oni wygrywają ze sługami Pana???
  I smutno mi iż pokorny sługa boży , prosty ksiądz nie piszący w Gazetach wyborczych czy innych obłudnikach tak się sumituje.
  Bo pozwolił odprawiać rekolekcje człowiekowi którego nasze sądy nie potrafiły skazać na żadną poważniejszą karę! TYLKO MEDIALNIE ZGNOILI CZŁOWIEKA!!! I instytucje , czyli KK, którą ten nieszczęśnik reprezentował.
  To mi przypomina PZPR w latach pięćdziesiątych: Krytyka i samokrytyka…Pokajanie publiczne czyli zgnojenie! Zgnojenie prostego proboszcza, zgnojenie JE ..bo to wszak nie atak na Kościół. A skąd!!! To deszcz pada!
  Jednostka zerem , jednostka bzdurą.
  Zwróccie nam nasz Kościół który pamiętam z dzieciństwa: prosty , zrozumiały, jasny. Ten o którym wykładali PROŚCI księża na lekcjach religii…Tacy którzy by się nie zawahali iść raczej na krzyż niż kogoś publicznie obmawiać… Proszę. Zwróćcie
 • war
  17.05.2019 23:16
  Dwóch lat bezwzględnego więzienia i dożywotniego zakazu pracy z dziećmi i młodzieżą sąd nie orzeka za byle co. Pana zarzuty, że ks. Proboszcz oczernił ks. Olejniczaka są całkowicie nie na miejscu. To ks. Olejniczak nadużył zaufania ks. Proboszcza. Jednak największą winę ponosi ks. Biskup ks. Olejniczaka za to, że osoby, która dopuściła się tak poważnego sprzeniewierzenia powołaniu a nadto została prawomocnie skazana, nie suspendował całkowicie ze stanu kapłańskiego lub co najmniej nie zakazał pełnienia czynności kapłańskich! Ks. Biskupowi bardziej żal było najwyraźniej molestującego dzieci księdza niż molestowanych dzieci. Suspenda nie oznacza przecież ekskomuniki, jest tylko stwierdzeniem faktu, że ktoś nie nadaje się do pełnienia posługi kapłańskiej. Ks. Olejniczak był przecież takim przypadkiem? Czym kierował się ks. Biskup dopuszczając tego człowieka do ołtarza? Źle pojętym miłosierdziem? Solidarnością kapłańską? Solidarnością z molestatorem dzieci? Jak, jako rodzic, mam ufać takiemu Biskupowi? Tragiczne!
  doceń 6

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama