107,6 FM

Nowy anglikański przedstawiciel przy Stolicy Apostolskiej

Anglikański arcybiskup Canterbury Justin Welby mianował swego nowego osobistego przedstawiciela przy Stolicy Apostolskiej. Został nim abp Ian Ernest z Mauritiusa. Pokieruje on także Ośrodkiem Anglikańskim w Rzymie.

 64-letni abp Ernest jest od 2001 r. biskupem Mauritiusa. Dodatkowo w latach 2006-2017 był prymasem Prowincji Oceanu Indyjskiego. Swój urząd w Rzymie ma objąć po zapowiadanej na wrzesień wizycie papieża Franciszka na Mauritiusie.

Dotychczas abp Ernest blisko współpracował z katolickim biskupem Port Louis, stolicy Mauritiusa, kard. Mauricem Piatem. Obaj wydawali wspólne stanowiska w sprawach społecznych i ochrony środowiska, a także razem wygłaszali bożonarodzeniowe orędzia w telewizji. Jako dziecko uczęszczał do katolickich szkół - podstawowej i średniej, a przygotowując się do ordynacji w Kościele anglikańskim, uczęszczał na niektóre zajęcia w katolickim seminarium duchownym.

Funkcja dyrektora Ośrodka Anglikańskiego w Rzymie i osobistego przedstawiciela anglikańskiego arcybiskupa Canterbury przy Stolicy Apostolskiej wakowała od grudnia ub.r. po dymisji abp. Bernarda Ntahoturiego z Burundi, który został oskarżony o nadużycia seksualne.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama