107,6 FM

Chorzów: nowy rynek w lipcu. Sklepy, kawiarnie i dużo zieleni

Chorzowski rynek już prawie gotowy. Od lipca w tej przestrzeni będzie można dobrze zjeść, kupić książki i zaopatrzyć się w pamiątki.

- W odnowionym miejscu będzie się mieścił m. in. GYSZEFT - GRYFNIE - mówi Agnieszka Baran, kierownik katowickiego sklepu. O nowym rynku mówi też Krzysztof Krot, przedsiębiorca znany z lokalu Lorneta z Meduzą i ożywienia ulicy Mariackiej w Katowicach:

 Jego lokal w Chorzowie będzie nazywał się CHO CHO. Na Rynku powstanie też Kawiarnio-księgarnia DOPEŁNIACZ Soni Dragi.

- Choć teren jest jeszcze placem budowy, to już w czerwcu ma być gotowy do odbioru i użytku przez mieszkańców - zapewnia Karolina Skórka, rzeczniczka chorzowskiego magistratu:

Ale chorzowski rynek także będzie miejscem rekreacji. Obecnie powstaje mała architektura, montowane są miejsca do siedzenia,  na rynku stanie też 40 drzew i 3000 krzewów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama