107,6 FM

Za tydzień wybory do Parlamentu Europejskiego

Dlaczego te wybory są tak ważne i jak ich wynik może wpłynąć na nasze życie, o tym pisze Jacek Dziedzina w najnowszym numerze GN.

Dla Jana Kowalskiego instytucja Parlamentu Europejskiego wydaje się dość odległa i nie mająca wiele wspólnego z codziennymi problemami Polaków. Z tego powodu frekwencja podczas wyborów europejskich zwykle jest dużo niższa niż podczas wyborów samorządowych czy parlamentarnych. Tymczasem Jacek Dziedzina w najnowszym numerze "Gościa Niedzielnego" przekonuje, że zbliżające się wybory są istotne dla każdego z nas. Dlaczego?

"Po pierwsze, obowiązujący od niedawna traktat lizboński daje PE więcej kompetencji niż wcześniej - wyjaśnia dziennikarz GN. - Parlament Europejski jest w tym momencie jedną z kluczowych i niemal równouprawnionych instytucji unijnych i współdecyduje o większości aktów prawnych uchwalanych w Unii Europejskiej. (...) Od prac PE zależy nie tylko kierunek integracji UE (...), ale też takie sprawy jak regulacje prawne dotyczące internetu czy cały wachlarz kwestii związanych z rynkiem usług".

Więcej o tym, dlaczego warto wybrać się za tydzień do urn wyborczych i jak praktycznie głosować w tekście Jacka Dziedziny "500 milionów dusz" w najnowszym GN.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
  • bisnetus
    19.05.2019 22:51
    Ja nie głosuję w wyborach, w których obywatele nie mają możliwości zgłaszania własnych kandydatów (w tym siebie osobiście) oraz możliwości wolnego wybierania swoich rzeczywistych przedstawicieli.

    A dyktaturze partyjnych sitw i komunistycznej zasadzie monopolu "przewodniej roli partii w państwie" mówię zdecydowanie nie. Skoro bezpartyjni i niezależni nie są godni tego, by kandydować, to nie powinni też głosować. Nich się partyjne sitwy same wybierają.
    doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama