107,6 FM

Św. Rita: Beznadziejne sytuacje w życiu patronki od spraw beznadziejnych

Trzeba przyznać, że nie miała łatwego życia. Być może dlatego tak doskonale rozumie tych, którzy przychodzą do niej ze swoimi problemami. Dziś wspomnienie św. Rity.

Św. Rita: Beznadziejne sytuacje w życiu patronki od spraw beznadziejnych   IsaacDos / CC 2.0

Beznadziejny przypadek pierwszy: awanturnik zamiast zakonu

Rita urodziła się w 1380 r. Już od dzieciństwa miała w sobie pragnienie życia zakonnego. Jednak rodzice, dla których była prawdopodobnie jedynym, upragnionym dzieckiem, mieli wobec niej inne plany. Gdy miała 14 lat postanowili wydać ją za mąż. Wybrankiem jej rodziców (nie ma co się oszukiwać, że jej) był Paweł Ferdynand Mancini - były wojskowy, który zdecydowanie nie miał opinii oazy spokoju. Mąż Rity przy każdej możliwej okazji wpadał w kłopoty i wszczynał awantury. Rita, choć doświadczona w łagodzeniu sporów (nauczyła się tego zapewne od swojego ojca, który był lokalnym sędzią pokoju) nie potrafiła złagodzić usposobienia Pawła. Jedynym spokojniejszym momentem ich małżeństwa był okres po narodzeniu dwóch synów. Krótko potem jednak Mancini wrócił do swojego dawnego trybu życia i wpadał w konflikt za konfliktem. Mniej więcej po 18 latach od zawarcia małżeństwa trafił na rywali na tyle silnych i zdeterminowanych, że przypłacił to życiem.

« 1 2 3 4 5 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Dominiqua
  22.05.2019 19:44
  Musze to napisac, bo kiedys obiecalam Swietej Ricie ze bede opowiadala innym ludziom o niej. Dla mnie jest ona jak SuperSwieta, o cokolwiek ja prosilam, w mniejszych i wiekszych sprawach ZAWSZE sie sprawdzalo :) Chwala Panu!!!
  doceń 2
 • Margarita
  22.05.2019 22:47
  Św.Rita od dawna jest moją ulubioną świętą ,która pomaga,doradza,uczy.Jest mi bardzo bliska.Kochaam Ją.Amen
  doceń 0
 • pełna wiary
  23.05.2019 11:17
  Kochana Święta Rita, jest tak bliska mojemu sercu, stała się moim wzorem do nauki pokory i zawierzeniu Panu Bogu. Modlę się do niej każdego dnia o wstawiennictwo w trudnej dla mnie sytuacji. Chociaż łaska ta nie został mi dotąd udzielona, moja wiara i nadzieja wciąż są. Zawierzyłam się jej, a także Królowej Różańca świętego z Pompejów. Doznałam wielu łask, spokój ducha, radość życia. Czuję obecność Pana w moim życiu. Czuję jak jestem blisko niego, choć wiem, że jeszcze daleka droga do mojego pełnego nawrócenia. Różaniec jest cudownym łącznikiem z Niebem. Wczoraj dokonał się mały cud. W kościele obchodziliśmy wspomnienie św Rity, zaplanowałam uczestniczyć we mszy świętej, aby podziękować za dotychczas otrzymane łaski. Dostałam telefon, że prawdopodobnie będę musiał zostać znacznie dłużej w pracy, co wiązało się z tym, że nie zdążę na czas do kościoła. Zaczęłam gorąco błagać Św. Ritę i Maryję, aby dopomogły mi, pozwoliły pójść na mszę. Tak tez się stało. Moje prośby zostały wysłuchane. Dla mnie to jest mały cud :) Kocham Cię św. Rito i Matko Boża. Nie przestanę się modlić. Coś mi podpowiada, ze w końcu moje błagania zostaną wysłuchane przez Pana i udzielona łaska o która proszę. Teraz cierpliwie czekam, naprawiam moje życie, pogłębiam wiarę. I przyjmę to, co Bóg przygotował dla mnie w swoim planie.
  doceń 1
 • Kasia
  22.02.2020 13:34
  Kochana Św.Rito proszę Cie o pomoc spraw żeby Wojtek się we mnie zakochał. Żeby poza mną świata nie widział. W Tobie ostatnia moja nadzieja. Amen
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama