107,6 FM

Kim jest Duch Pocieszyciel?

On zaś [Pocieszyciel], gdy przyjdzie, przekona świat o grzechu, o sprawiedliwości i o sądzie. J 16,8

J 16, 5-11

Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Teraz idę do Tego, który Mnie posłał, a nikt z was nie pyta Mnie: „Dokąd idziesz?” Ale ponieważ to wam powiedziałem, smutek napełnił wam serce. Jednakże mówię wam prawdę: Pożyteczne jest dla was moje odejście. Bo jeżeli nie odejdę, Paraklet nie przyjdzie do was. A jeżeli odejdę, to poślę Go do was.

On zaś, gdy przyjdzie, przekona świat o grzechu, o sprawiedliwości i o sądzie. O grzechu – bo nie wierzą we Mnie; o sprawiedliwości zaś – bo idę do Ojca i już Mnie nie ujrzycie; wreszcie o sądzie – bo władca tego świata został osądzony».


Ewangelia z komentarzem. Słowa najważniejsze rozważa Magdalena Jóźwik
Gość Niedzielny

On zaś [Pocieszyciel], gdy przyjdzie, przekona świat o grzechu, o sprawiedliwości i o sądzie.  J 16,8

Kiedy jesteśmy smutni, cierpimy, gdy coś nie układa się po naszej myśli albo nie mamy już sił walczyć z codziennością, szukamy pocieszenia. Mamy swoje sposoby na poprawę humoru, odreagowanie stresów. Duch Święty nazywany jest Pocieszycielem i może się On nam kojarzyć z jakąś poprawą nastroju, ulgą w cierpieniu. Tymczasem Duch to Paraklet, nasz Obrońca, ktoś kto broni i chroni nas od kłamstwa, które jest skutkiem grzechu. Duch chce nam dawać najskuteczniejsze i najlepsze pocieszenie, On przypomina nam słowa Jezusa. Już dziś, w mocy Ducha możemy doświadczyć, że obietnica nowego życia zawarta w Ewangelii, staje się naszym udziałem. A to daje nadzieję, że kiedyś spełni się w nas ostatecznie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
  • albert
    28.05.2019 10:09
    Każdy duch zawiera w sobie program mówiący o jego pochodzeniu i o tym, do czego prowadzi. Dobry duch ma w sobie program cały, czyli zawiera dane o jego pochodzeniu i o celu do jakiego prowadzi. Duch Święty jest Duchem dobra doskonałego, czyli bez skazy. Jezus swoją ziemską ofiarą , przedstawił nam pochodzenie i cel, do jakiego prowadzi Duch Święty. Aby program Ducha Świętego został w całości przedstawiony ludziom, Jezus musiał wstąpić do Nieba, czyli celu do jakiego prowadzi Duch Święty. Zły duch, w swoim programie zawiera nieprawdę i ukrywa przed ludźmi swoje pochodzenie i cel do jakiego prowadzi, bo ujawnienie tego celu (piekło, czyli samo zło) odstraszyłoby wszystkich ludzi.
    doceń 3

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamów newsletter