107,6 FM

Zabrze: Sztolnia Królowa Luiza z prestiżową nagrodą

Sztolnia Królowa Luiza w Zabrzu doceniona. Została jednym z tegorocznych laureatów nagrody Dziedzictwa Przemysłowego Europa Nostra. Nagrodę przyznaje m.in. Komisja Europejska.

Nagrodę przyznaje wspólnie Komisja Europejska i  - zajmującą się dziedzictwem europejskim - organizacja Europa Nostra prowadzona przez tenora Placido Domingo. O przyznaniu nagrody poinformowała prezydent Zabrza Małgorzata Mańka Szulik:

Sztolnia Królowa Luiza to 19 wieczny podziemny kanał, który pozwalał na odwodnienie działających na terenie Zabrza kopalni, a także na spławianie tą drogą węgla. Mówi Bartłomiej Szewczyk dyrektor zabrzańskiego Muzeum Górnictwa Węglowego:

Pierwszą część podziemi oddano do zwiedzania w połowie 2017 r.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama