107,6 FM

Grzegorz Tobiszowski: Porządkujemy zakupy węgla dla energetyki

Porządkujemy zakupy węgla dla energetyki - powiedział Radiu eM Grzegorz Tobiszowski wiceminister energii. Odniósł się w ten sposób do zarzutów związkowców, że potężny import węgla to działanie celowe.

Grzegorz Tobiszowski: porządkujemy zakupy węgla dla energetyki (23.05.2019)
Radio eM

Grzegorz Tobiszowski wyjaśnił, że nastąpią takie zmiany w zarządzaniu zakupami węgla dla energetyki, żeby import węgla nie zagrażał polskim kopalniom.

Gość "Rozmowy poranka" podkreślił że Polska musi mieć zapewnione bezpieczeństwo energetyczne w sytuacji, gdy odnawialne źródła energii będą niewydajne, np. z powodu zbyt małego nasłonecznienia lub nikłej siły wiatru. Wtedy musimy mieć możliwość korzystania ze źródeł energii takich, jakie są w Polsce dostępne, czyli z węgla. Dlatego Polska nie wycofa się całkowicie z energetyki opartej na węglu, natomiast systematycznie stare bloki w elektrowniach są wymieniane na nowoczesne.

Wiceminister energii odniósł się też do doniesień o rozpoczęciu wkrótce przez Polską Agencję Geologiczną poszukiwań źródeł geotermalnych na Śląsku. Zapowiedział, że będzie to jedynie uzupełnienie na małą skalę dotychczasowej energetyki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy