107,6 FM

Grzegorz Tobiszowski: Porządkujemy zakupy węgla dla energetyki

Porządkujemy zakupy węgla dla energetyki - powiedział Radiu eM Grzegorz Tobiszowski wiceminister energii. Odniósł się w ten sposób do zarzutów związkowców, że potężny import węgla to działanie celowe.

Grzegorz Tobiszowski: porządkujemy zakupy węgla dla energetyki (23.05.2019)
Radio eM

Grzegorz Tobiszowski wyjaśnił, że nastąpią takie zmiany w zarządzaniu zakupami węgla dla energetyki, żeby import węgla nie zagrażał polskim kopalniom.

Gość "Rozmowy poranka" podkreślił że Polska musi mieć zapewnione bezpieczeństwo energetyczne w sytuacji, gdy odnawialne źródła energii będą niewydajne, np. z powodu zbyt małego nasłonecznienia lub nikłej siły wiatru. Wtedy musimy mieć możliwość korzystania ze źródeł energii takich, jakie są w Polsce dostępne, czyli z węgla. Dlatego Polska nie wycofa się całkowicie z energetyki opartej na węglu, natomiast systematycznie stare bloki w elektrowniach są wymieniane na nowoczesne.

Wiceminister energii odniósł się też do doniesień o rozpoczęciu wkrótce przez Polską Agencję Geologiczną poszukiwań źródeł geotermalnych na Śląsku. Zapowiedział, że będzie to jedynie uzupełnienie na małą skalę dotychczasowej energetyki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..