107,6 FM

Katowice: osoby niepełnosprawne i opiekunowie o swojej sytuacji

Na katowickim rynku punktualnie o 16.00 rozpoczęła się akcja informacyjna na temat osób niepełnosprawnych. Choć organizatorzy nie nazywają jej manifestacją, to mają szereg postulatów.

Podczas akcji dzięki specjalnym symulatorom można było na własnej skórze doświadczyć czym jest niepełnosprawność ruchowa i wada wzroku. Zorganizowano też "żywą bibliotekę" - miejsce spotkania z osobami niepełnosprawnymi i ich rodzinami.

O postulatach protestujących mówiła Radiu eM Aleksandra Chromik - ze Stowarzyszenie Wspierającego OGA:

Katowice: osoby niepełnosprawne i opiekunowie o swojej sytuacji   Katowice: protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów Agata Nurek / Radio eM

Marsz protestu osób niepełnosprawnych i ich opiekunów przeszedł dziś też ulicami Warszawy. Chcą oni wpisania dodatku 500 złotych, jaki obiecał premier, do renty socjalnej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama