107,6 FM

Maryja objawiła się w Afryce

"Kraj twój wejdzie niebawem w mroczną noc". Niecałe trzy miesiące później zaczęło się ludobójstwo

Przyzwyczailiśmy się do objawień Maryjnych w takich "swojskich" warunkach. Wyobrażamy sobie, że Maryja mówi przede wszystkim do Europejczyków; ewentualnie bardzo katolickich Latynosów. Tymczasem Bóg przez Matkę mówi do ludzi na całej ziemi. Cel zawsze jest jeden: zachęta do nawrócenia.

Kibeho to jedyne miejsce objawień Maryi w Afryce uznane przez Kościół. Maryja objawiła się trzem dziewczętom. Był początek lat 80. XX wieku. Rozmawiała z nimi w języku kinyarwanda. - Ndi Nyina wa Jambo (Jestem Matką Słowa) - przedstawiła się. 

Przeczytaj także: Za kulisami objawień

Objawienia badali specjaliści z komisji powołanych przez biskupa miejsca. Analizy nie wykazały ani oszustwa, ani zaburzeń psychicznych. Jednocześnie w Kibeho dokonywało się wiele nawróceń.

12 stycznia 1994 r. Maryja powiedziała do Nathalie: Igihugu cyanyu kigiye kugwa mu ijoro ry’icuraburindi (Kraj twój wejdzie niebawem w mroczną noc). Niecałe trzy miesiące później zaczęło się ludobójstwo w Rwandzie.

Więcej o niezwykłych objawieniach w Afryce w najnowszym "Gościu Niedzielnym" pisze Krzysztof Błażyca w tekście "Afrykańska Notre Dame".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama