107,6 FM

Wybory do PE w śląskiem: PiS wygrywa o 3 punkty procentowe

W okręgu śląskim wybory do Parlamentu Europejskiego wygrało Prawo i Sprawiedliwość, uzyskując ponad 43 proc. głosów. Koalicję Europejską poparło nieco ponad 40 procent wyborców.

Za Prawem i Sprawiedliwością oraz Koalicją Europejską, uplasowała się Wiosna, która uzyskała ponad 5 proc. poparcia.  Najwięcej głosów otrzymali Jerzy Buzek startujący z Koalicji Europejskiej i Jadwiga Wiśniewska reprezentująca Prawo i Sprawiedliwość. Jak mieszkańcy regionu oceniają wyniki wyborów?

Absolutną rekordzistką jeśli chodzi o ilość głosów jest Beata Szydło- wicepremier zdobyła blisko 523 tysiące głosów. Drugie i trzecie miejsce zajęli kandydaci z okręgu śląskiego - kolejno Jerzy Buzek, na którego zagłosowało ponad 421 tysięcy wyborców i Jadwiga Wiśniewska z PiS z poparciem blisko 409 tysięcy głosów.  Z europosłanką zwycięskiego ugrupowania rozmawiała dziś Agata Nurek:

W województwie śląskim frekwencja wyborcza wyniosła ok. 46 procent. Pięć lat temu w wyborach do europarlamentu głosowało blisko 24 procent mieszkańców regionu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama