107,6 FM

Region. Metrobilet coraz bliżej

Umowę ws. wprowadzenia metrobiletu, czyli wspólnej taryfy na komunikację miejską i kolej na terenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, zaakceptował zarząd woj. śląskiego. Metrobilet miałby się pojawić już w czerwcu br.

Przychodzi normalność, coś, na co wszyscy oczekiwali. W ramach metrobiletu będzie można z jednym biletem jeździć Kolejami Śląskimi i korzystać z transportu organizowanego przez Metropolię – mówi Michał Woś, członek zarządu woj. śląskiego.

Adrian Urbanek /Radio eM

Zawarcie umowy ws. metrobiletu będzie następstwem podpisania w październiku ub. roku przez władze regionu i Metropolii porozumienia ws. wdrożenia biletu okresowego, umożliwiającego podróżowanie autobusami, tramwajami i trolejbusami oraz pociągami należących do woj. śląskiego Kolei Śląskich. Już wtedy planowaną ofertę nazwano "metrobiletem".

Metrobilet ma być rozpowszechniany w sieci sprzedaży ZTM i dostępny na funkcjonującej Śląskiej Karcie Usług Publicznych.

Wszystkie bilety mają zapewniać możliwość korzystania z komunikacji miejskiej na terenie całej Metropolii: najtańszy z nich, za 119 zł – dodatkowo przejazdy pociągami KŚ na terenie Katowic, droższy – za 179 zł – dodatkowo przejazdy KŚ na terenie Katowic i jedną z wybranych linii (w odpowiadającej jej strefie dojazdowej), a najdroższy – za 229 zł – wszystkimi pociągami KŚ w obrębie GZM.

Wprowadzenie metrobiletu wymaga m.in. zmian w systemie informatycznym Śląskiej Karty Usług Publicznych oraz wyposażenia konduktorów Kolei Śląskich w moduły umożliwiające odczyt tych kart. Modyfikacja systemu ŚKUP wymagała osobnej umowy z jego wykonawcą.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama