107,6 FM

Franciszek do władz Rumunii: Chodzi o rozwijanie duszy waszego narodu

"Nie wystarczy zaktualizowanie teorii ekonomicznych, ani też nie wystarczają, wprawdzie niezbędne, techniki i umiejętności zawodowe."

„Aby osiągnąć harmonijny, zrównoważony rozwój, konkretną aktywizację solidarności i dobroczynności, uwrażliwienie sił społecznych, obywatelskich i politycznych na rzecz dobra wspólnego, nie wystarczy zaktualizowanie teorii ekonomicznych, ani też nie wystarczają, wprawdzie niezbędne, techniki i umiejętności zawodowe. Chodzi bowiem o rozwijanie, wraz z warunkami materialnymi, duszy waszego ludu” - powiedział papież spotykając się z przedstawicielami władz Rumunii, korpusem dyplomatycznym oraz przedstawicielami różnych wyznań religijnych i społeczeństwa obywatelskiego.

Ojciec Święty przypomniał, że w ciągu minionych trzydziestu lat Rumunia poczyniła istotne kroki na rzecz budowy systemu demokratycznego. Podkreślił wiele osiągnięć tego kraju oraz zachęcił do umożliwienia wszystkim jego mieszkańcom wyrażenia całego potencjału i pomysłowości.

Papież podkreślił także centralną rolę osoby ludzkiej.

TŁUMACZENIE:
„Aby osiągnąć harmonijny, zrównoważony rozwój, konkretną aktywizację solidarności i dobroczynności, uwrażliwienie sił społecznych, obywatelskich i politycznych na rzecz dobra wspólnego, nie wystarczy zaktualizowanie teorii ekonomicznych, ani też nie wystarczają, wprawdzie niezbędne, techniki i umiejętności zawodowe. Chodzi bowiem o rozwijanie, wraz z warunkami materialnymi, duszy waszego ludu”.

W swoim przemówieniu Franciszek wskazał także na wkład, jaki w tej dziedzinie mogą wnieść Kościoły chrześcijańskie, a na zakończenie swojego przemówienia życzył Rumunii dobrobytu i pokoju.

Pełny tekst przemówienia:

W najnowszym wydaniu "Gościa":

« 1 »
  • chochlik
    31.05.2019 20:19
    Zaraz , zaraz to rozwijanie duszy narodu to nie jest przypadkiem ZADANIE KOŚCIOŁA ? jeśli mówi o działaniach ekonomicznych jako o INSTRUMENCIE EWANGELIACJI , to chciałem jedynie zauważyć ,że ten instrument był w posiadaniu kościoła w czasach Piotra Pawła oraz … kościoła lokalnego w Polsce przed 1989r , Niechcący bo niechcący papież się wygadał , niechcący przyświadczył ,że kościół bez sprawiedliwości i ekonomii jadący na samej li tylko liturgii ...jest martwy . Ot "papla " … pożyteczna papla , powiedział więcej niż chciał .
    doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama