107,6 FM

Ilu za, ilu przeciw rządowi premiera Morawieckiego?

W maju, tak samo jak w kwietniu, 39 proc. badanych deklaruje się jako zwolennicy rządu Mateusza Morawieckiego; po 28 proc. respondentów określa się jako przeciwnicy i obojętni - wynika z majowego sondażu CBOS wykonanego przed wyborami do Parlamentu Europejskiego.

W majowych wynikach zmienił się jedynie odsetek osób deklarujących obojętność wobec rządu - spadł o 2 pkt proc., wzrósł zaś z 3 do 5 proc. odsetek odpowiadających na to pytanie: "trudno powiedzieć".

Również opinie o wynikach działalności rządu są bardzo zbliżone do tych sprzed miesiąca - wynika z sondażu CBOS. Dobrze efekty pracy rządu ocenia 51 proc. badanych, co trzeci (33 proc.) jest niezadowolony, a 16 proc. wybrało odpowiedź: "trudno powiedzieć", oceniając rezultaty działań rządu. Wyniki od kwietnia zmieniły się o 1 pkt proc. - o tyle spadła pozytywna, a wzrosła negatywna ocena pracy rządu.

Oceny polityki gospodarczej rządu w porównaniu z kwietniowym sondażem uległy niewielkiej poprawie. W maju połowa Polaków - 50 proc. (3 pkt proc. więcej niż w kwietniu) oceniła, że polityka rządu stwarza szanse poprawy sytuacji gospodarczej. Przeciwną opinię wyraziło 37 proc. badanych (mniej o 2 pkt proc. niż w kwietniu); 13 proc. nie miało w tej sprawie zdania.

Tak jak w kwietniu zadowolenie, że premierem jest Mateusz Morawiecki, wyraziło 48 proc. ankietowanych przez CBOS, a o 1 pkt proc. więcej niż w kwietniu - 33 proc. - jest z tego niezadowolonych. Nie ma zdania w tej kwestii 19 proc. badanych w maju. Notowania premiera utrzymują się na podobnym poziomie od marca.

CBOS przeprowadził badanie na liczącej 1138 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski w dniach 16-23 maja metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo (CAPI).

« 1 »
 • PD
  31.05.2019 14:02
  PiS wypromował opozycję
  doceń 1
 • Maryja!
  31.05.2019 16:39
  Współczuję politykom że muszą znosić humory fanatyków politycznych którzy postrzegają politykę jako arenę walki. Dobrze że pomimo tego stawiają na swoim. Najlepiej byłoby jednak gdyby każda partia mogła realizować program w czasie swoich rządów bez oglądania się na fanatyków. Tożsamość, pieniądze, ideologia i spory w tym przeszkadzają.
  doceń 2

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama