107,6 FM

Warszawa: Procesja z relikwiami bł. Franciszki Siedliskiej

Uczestnicy wyruszyli z pl. Piłsudskiego do Świątyni Opatrzności Bożej, gdzie o godz. 12 rozpoczną się obchody 12. Święta Dziękczynienia.

Przed wymarszem uczestnicy procesji wysłuchali fragmentu homilii wygłoszonej przez papieża Jana Pawła II na ówczesnym placu Zwycięstwa (dziś pl. Piłsudskiego) podczas pierwszej pielgrzymki do Polski 2 czerwca 1979 r.: "Niech zstąpi Duch Twój! I odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi!".

W słowie do pielgrzymów biskup pomocniczy archidiecezji warszawskiej Piotr Jarecki przypomniał, że tego pamiętnego dnia był jednym z siedmiu diakonów, którzy posługiwali podczas mszy św. z udziałem papieża. "Śpiewałem wtedy modlitwę wiernych. I Duch Święty zstąpił. I odnowił, i wciąż odnawia oblicze naszej polskiej ziemi" - podkreślił.

"Wdzięczni za pontyfikat Jana Pawła II, wdzięczni za życie i pasterzowanie prymasa kard. Stefana Wyszyńskiego, prośmy Boga o Jego błogosławieństwo na czas pielgrzymki i obchodów 12. Święta Dziękczynienia" - powiedział bp Jarecki.

Procesja dziękczynna wyruszyła z Placu Piłsudskiego o godzinie 8.00; o godz. 11.00 przy kościele Ojców Barnabitów w Wilanowie do procesji dołączą biskupi, kapituły i zaproszeni goście oraz wierni. O godz. 12.00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie zostanie odprawiona uroczysta msza św., w której będą uczestniczyć premier Mateusz Morawiecki i członkowie Episkopatu Polski. Mszy św. będzie przewodniczyć metropolita krakowski senior kard. Stanisław Dziwisz.

« 1 »

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama