107,6 FM

Netflix za aborcją

Firma podjęła walkę o prawo do zabijania nienarodzonych dzieci w amerykańskim stanie Georgia.

Jeden z gigantów światowego show-biznesu jest pierwszą amerykańską wytwórnią filmową, która zagroziła władzom stanu, że zaprzestanie tam swoich produkcji i wycofa inwestycje, jeśli wejdzie w życie nowe antyaborcyjne prawo. Ogranicza ono aborcję do momentu, w którym wykrywalne jest bicie serca dziecka, czyli do około szóstego tygodnia ciąży.  

„W naszych produkcjach w Georgii zatrudniamy wiele kobiet. Ich prawa, podobnie jak wielu innych, zostaną przez to drastycznie ograniczone” – oświadczył, cytowany przez dziennik „La Croix”, Ted Sarandos, dyrektor programowy Netflixa.

Przemysł filmowy ma istotne znaczenie dla stanu Georgia. Zatrudnia on 92 tys. osób. Dlatego wielcy potentaci show-biznesu mają nadzieję, że poprzez szantaż zmuszą władze stanowe do wycofania się z ograniczeń w sprawie aborcji. „Będziemy przyglądać się sytuacji” – zapewnił Chris Ortman, rzecznik Motion Picture Association of America. Przypomniał on, że również inne stany próbowały wprowadzić tego rodzaju legislacje, lecz zostały one unieważnione przez sądy.

Dziennik „La Croix” przypomina, że już raz w 2016 r. władze Georgii ustąpiły pod szantażem takich wytwórni jak Disney czy Netflix. Wtedy chodziło o prawo, które uznawało, że z powodów religijnych można nie przyjąć do jakiejś organizacji homoseksualistów oraz transseksualistów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • gosc
  04.06.2019 11:16
  Sprawa się wyjaśniła kto za tym stoi: https://www.gosc.pl/doc/5618221.Lucyfer-namawia-do-przekazywania-datkow-na-Planned-Parenthood
  doceń 0
 • Anonim (konto usunięte)
  05.06.2019 19:48
  @Dremor, @Wszyscy

  Zerknąłem za komentarze, żeby zobaczyć, czy w rozmowie o tak oczywistej sprawie rozlegnie się doniosłe "Ale...! Voila, dlatego się nie dziwię: rozległo się... ;. Nb., on naprawdę ma nas za durniów...
 • Anonim (konto usunięte)
  05.06.2019 19:57
  Dremorku mój drogi, jesteś trollem, jesteś. I wierz mi, masz we mnie uważnego czytelnika...
 • Anonim (konto usunięte)
  05.06.2019 20:05
  Dremorku, kochany wielbicielu Schopenhauera (w interpretacji tramwajowej). Wypadałoby zakończyć stare. Poza tym, jeżeli nie uzasadnisz swego twierdzenia o poziomie, uznam że mnie obraziłeś, nie mając argumentów.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama