107,6 FM

Zabierzmy Ją do siebie, tak jak prosił o to nasz brat, Jezus

Oto Matka twoja. J 19,27

J 19,25-27

Obok krzyża Jezusa stały: Matka Jego i siostra Matki Jego, Maria, żona Kleofasa, i Maria Magdalena. Kiedy więc Jezus ujrzał Matkę i stojącego obok Niej ucznia, którego miłował, rzekł do Matki: „Niewiasto, oto syn Twój”. Następnie rzekł do ucznia: „Oto Matka twoja”. I od tej godziny uczeń wziął Ją do siebie.


Ewangelia z komentarzem. Słowa najważniejsze rozważa Paweł Lis
Gość Niedzielny

Oto Matka twoja. J 19,27

Rany kłute, szarpane, siniaki, krew, cierpienie i okropny ból, który ciągle chciał pozbawić Jezusa świadomości. Wisząc na krzyżu, przybity do drewna, jest mimo wszystko w pełni świadom tego, co dzieje się z Nim, z całym światem. W ostatnich chwilach dba o swoją Matkę i jednocześnie daje nam wszystkim do zrozumienia, żebyśmy Ją przyjęli. Prośba wypowiedziana w chwili śmierci krzyżowej przez Jezusa Chrystusa, Syna Boga, jest niewyobrażalnie istotna dla losów całego świata. Matka nasza jest razem z nami i kocha nas, swoje dzieci. Zabierzmy Ją do siebie, tak jak prosił o to nasz brat, Jezus. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.