107,6 FM

Prezydent Andrzej Duda powołał nowych ministrów w rządzie premiera Mateusza Morawieckiego

Prezydent Andrzej Duda powołał we wtorek w Pałacu Prezydenckim nowych ministrów w rządzie premiera Mateusza Morawieckiego. Wicepremierem został Jacek Sasin, Elżbieta Witek - szefem MSWiA, Marian Banaś - ministrem finansów, Bożena Borys-Szopa ministrem rodziny, pracy i polityki społecznej, a Dariusz Piontkowski - szefem MEN.

Jacek Sasin został powołany na stanowisko wicepremiera, szefa Komitetu Stałego Rady Ministrów. Elżbieta Witek została powołana na stanowisko ministra spraw wewnętrznych i administracji, zastępując Joachima Brudzińskiego. Marian Banaś został powołany na stanowisko ministra finansów, zastępując Teresę Czerwińską. Bożena Borys Szopa została powołana na stanowisko ministra rodziny, pracy i polityki społecznej, zastępując Elżbietę Rafalską. Dariusz Piontkowski został powołany na stanowisko ministra edukacji narodowej, zastępując Annę Zalewską. Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk i Michał Woś zostali powołani na stanowisko ministra - członka Rady Ministrów.

Wszyscy ministrowie, z wyjątkiem Teresy Czerwińskiej, którzy zostali odwołani we wtorek przez prezydenta uzyskali mandaty posłów do Parlamentu Europejskiego.

« 1 »
 • demos
  04.06.2019 11:54
  Wyglądają na ludzi "od roboty", fachowej i poważnej, a nie od występowania w mediach. To dobrze, z tym że teraz charyzmę rządu będzie musiał ze zdwojoną energią prezentować sam Premier. O ile to w ogóle możliwe, bo jak dotąd wydaje się że już robił wszystko co się dało.
  doceń 2
 • E.
  04.06.2019 12:34
  Trzeba ich objąć modlitwą i będzie dobrze :-)
 • Anna Panna
  04.06.2019 13:03
  Czy szkoła, w której nauczyciel matematyki będzie od nowego semestru uczył W-F-u, a plastyczka - matematyki, bo w sali plastycznej zastąpi ją fizyk, który będzie też uczył muzyki, bo muzyczka dostała posadę w kuratorium, a polskiego na razie pouczy biolożka, póki si e jej nie wymieni na chemiczkę - to dobra szkoła?
 • A.G.
  04.06.2019 23:38
  Właściwie to nic się nie zmieniło - nadal rządzi poseł Jarosław kaczyński
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama