107,6 FM

Jest patronem kasjerów, krawców, księgarzy i piwowarów.

Św. Bonifacy już jako młodzieniec, czując wezwanie do służby Bożej, został benedyktynem w opactwie Exeter, następnie w opactwie w Nursling.

Patronem dnia (5 czerwca) jest św. Bonifacy, biskup i męczennik. 

Bonifacy urodził się około 673 r. w Dewonshire, w Anglii. Mając 30 lat przyjął święcenia kapłańskie. W roku 719 udał się na misje do Fryzji, a trzy lata później, z rąk papieża Grzegorza VII, otrzymał sakrę biskupią. W 732 r. został arcybiskupem misyjnym, a w sześć lat później legatem papieskim na Frankonię i Niemcy. Założył biskupstwa w Bawarii, Almanii, Hesji i Turyngii. 

Serwis specjalny: 40. rocznica pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski

Mówi o. Stanisław Tasiemski, dominikanin. 

Św. Bonifacy jest patronem Niemiec oraz diecezji łomżyńskiej.

W ikonografii św. Bonifacy jest przedstawiany w biskupim stroju - w ornacie, paliuszu, mitrze lub jako benedyktyński mnich. Jego atrybutami są: kruk, lis, krzyż z podwójnym ramieniem - symbolizujący legata papieskiego, księga Ewangelii przebita mieczem.

« 1 »

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama