107,6 FM

Mięsny gigant u progu bankructwa

Zakłady Mięsne Kania, która dostarczają swoje wyroby do wielkich sieci handlowych, m.in. do Biedronki, tracą płynność finansową. Nie ma pieniędzy na zakup surowca - pisze w czwartkowym wydaniu "Gazeta Polska Codziennie".

Firma podjęła decyzję o ograniczeniu produkcji, a nawet możliwości całkowitego jej wstrzymania - podaje czwartkowa GPC.

Zarząd spółki ocenia, że w niedługim czasie może ona stać się niewypłacalna. Złożył więc wniosek o przyspieszone postępowanie układowe, aby ułożyć się z wierzycielami i wprowadzić program ratunkowy. Zła sytuacja ekonomiczna zakładów wynika z tego, że coraz trudniej pozyskać surowiec na rynku, bo jest go coraz mniej - czytamy w artykule.

« 1 »
 • Krzysiek
  06.06.2019 11:44
  >>coraz trudniej pozyskać surowiec na rynku<<
  30 lat działania kolonialnej władzy - doprowadziła, że np. Polska jako potentat cukrowy, cały przemysł przejęli Niemcy, Polska hodująca ileś milinów owiec, teraz liczy ich w paru setkach tysięcy itd itp.
  To są wszystko konsekwencje, działań kolonialnych, wykonywanych rękami władzy w danym kraju np. Polska, Togo, Kenia, Wenezuela itd.
 • seltzer
  06.06.2019 17:22
  Przyczyna niepowodzeń finansowych firmy może być banalna. Otóż coraz więcej osób rezygnuje z kupowania wędlin. Dlatego, że wędliny dzisiejsze w większości są niejadalne. Naszprycowane chemią, bez smaku i po 1 dniu w lodówce stają się dziwnie oślizłe. Mam troje dzieci z alergią, ja też mam alergię pokarmową, dlatego wędliny robimy sami w szynkowarze, co jest proste, tanie i zdrowe. Wielu naszych znajomych też tak robi.
  doceń 6

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama