107,6 FM

Jest kandydatka PiS na wicemarszałka Sejmu

Posłanka Małgorzata Gosiewska jest najbardziej prawdopodobną kandydatką PiS na wicemarszałka Sejmu; klub przedstawi kandydaturę na najbliższym posiedzeniu Sejmu - poinformował w czwartek PAP szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

W wyborach do Parlamentu Europejskiego dotychczasowa wicemarszałek Sejmu Beata Mazurek uzyskała mandat europosła. W związku z tym PiS przedstawi kandydaturę na wicemarszałka w jej miejsce.

Terlecki potwierdził, że klub PiS znalazł już kandydata na funkcję wicemarszałka; podkreślił, że formalnie musi go zatwierdzić Sejm.

"Zapadła decyzja, jeszcze być może będą rozmaite dyskusje, ale najbardziej prawdopodobną kandydatką jest pani Małgorzata Gosiewska" - powiedział Terlecki.

Poinformował, że propozycja kandydatury Gosiewskiej na wicemarszałka zostanie przedstawiona na najbliższym posiedzeniu Sejmu, które jest planowany w przyszłym tygodniu.

Gosiewska była posłanką V, VII kadencji, a w obecnej kadencji Sejmu jest wiceszefową komisji spraw zagranicznych oraz komisji łączności z Polakami za granicą. W wyborach w 2015 r. uzyskała prawie 14 tys. głosów startując w okręgu nr 19 Warszawa.

« 1 »
TAGI:

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama