107,6 FM

Rybnik: Niewiadom i 4 inne dzielnice jako przykład rewitalizacji

W Rybniku odbyła się konferencja podsumowująca działania rewitalizacyjne w minionych latach. Chodzi o próbę odnowienia takich dzielnic jak: Niewiadom, Niedobczyce, Paruszowiec-Piaski, Chwałowice i Śródmieście.

O rewitalizacji rozmawiano  w Industrialnym Centrum Kultury w Rybniku. Odbyła się tam konferencja z udziałem przedstawiciela ministerstwa inwestycji i rozwoju.
- Przeszłości nie da się odtworzyć. Trzeba myśleć o ludziach, mieszkańcach pogórniczych osiedli - mówi Bogdan Kloch dyrektor Muzeum w Rybniku:

Rybnik: Niewiadom i 4 inne dzielnice jako przykład rewitalizacji   Zabytkowa kopalnia Ignacy w Niewiadomiu Mateusz Kornas / Radio eM

Niewiadom to jedna z dzielnic, która została objęta rewitalizacją. Pan Antoni który pracował na tutejszej kopalni Ignacy, przyznaje, że dzielnica kiedyś była zapomniana:

 - Aktywizacja mieszkańców tych obszarów jest bardzo ważna - mówi Grzegorz Głubczyk, prezes Stowarzyszenia '17-stka':

Rybnik: Niewiadom i 4 inne dzielnice jako przykład rewitalizacji   Industrialne Centrum Kultury Mateusz Kornas / Radio eM

Spotkanie uczestników konferencji zakończy dzisiejszy spacer po Śródmieściu Rybnika.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama