107,6 FM

Rz: Falenta gra o wolność

Jeśli nie będę ułaskawiony, ujawnię, kto za mną stał - pisze biznesmen, skazany w aferze podsłuchowej, we wniosku o ułaskawienie do prezydenta Andrzeja Dudy, do którego dotarła "Rzeczpospolita" - informuje dziennik w poniedziałkowym wydaniu.

Według "Rzeczpospolitej" wniosek do prezydenta Marek Falenta napisał w więzieniu w Walencji po tym, jak w kwietniu został zatrzymany przez policję w Hiszpanii. To już trzeci jego wniosek, ale inny niż dotychczasowe.

"Falenta przedstawia się w nim jako osoba lojalna wobec PiS i CBA, której obiecano bezkarność za odsunięcie PO od władzy" - pisze "Rz". We wniosku Falenta ma pisać, że choć "zrobił, co do niego należało, wywiązał się ze wszystkich złożonych obietnic i został okrutnie oszukany przez ludzi wywodzących się z Pana formacji".

"Obiecali wiele korzyści i łupów politycznych. Czekałem lata codziennie łudzony, że niebawem nadejdzie dzień, w którym zostanę przez Pana ułaskawiony. Nie widać nadziei na jego nadejście. Proszę potraktować ten list jako ostatnią szansę na porozumienie ze mną. Nie zamierzam umierać w samotności. Ujawnię zleceniodawców i wszystkie szczegóły" - ma pisać według "Rz" Falenta.

"Co na to PiS? - Komentarza nie będzie - słyszymy. A nieoficjalnie? Falenta nie ma żadnej wiarygodności, broni się, jak umie" - podaje "Rzeczpospolita".

« 1 »
  • pan fantazy
    10.06.2019 09:53
    Na pewno facet ma jakieś dowody? Pewnie takie jak ten pan z Austrii, co chciał sporo kasy na gębę przytulić. Gdzie się podział, tak przy okazji? No cóż, po takim szantażu Prezydenta wszelkie szanse na ułaskawienie przestają być aktualne. Zapewne od początku były, więc teraz próba zyskania czegoś u ewentualnej nowej władzy, która ma dzięki tym bajaniom wygrać. Gra się do końca, tak pewnie radzą koledzy spod celi, a oni na nową władzę i tak głosują od zawsze.
  • A.G.
    10.06.2019 14:55
    Falenta robił biznesy na rosyjskim węglu i robił to na grube miliony... do czasu. Za rządów PO dostał zarzuty prania pieniędzy, wyłudzenia VAT-u, oszustw i tym samym karierę zakończył... co zrobił PiS po przecięciu władzy? Przywrócił import węgla z Rosji... i pozwolił mu na wczasy w Hiszpani oraz powrót czarterowym samolotem do polski na koszt społeczeństwa.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama