107,6 FM

Artyści, aktorzy i dziennikarze nakarmią bezdomnych

Artyści, aktorzy i dziennikarze wraz z Fundacją Kapucyńską i przy wsparciu Caritas Polska nakarmią bezdomnych - poinformowało PAP we wtorek biuro prasowe Caritas.

W przekazanym PAP komunikacie jego autorzy poinformowali, że bezdomni otrzymają talerz zupy od m.in. Radosława Pazury, Doroty Choteckiej, Michała Koterskiego, Katarzyny Ankudowicz i wielu innych. To kolejna odsłona akcji "Artyści dla bezdomnych", organizowanej piąty raz przez Fundację Kapucyńską i Braci Mniejszych Kapucynów.

15 czerwca, w sobotę, dziedziniec klasztorny przy ul. Miodowej 13 stanie się miejscem wspólnego spędzania czasu bezdomnych i wspierających ich artystów przy posiłku i podczas koncertów.

Jak podkreślają autorzy komunikatu, pomysł na akcję organizatorzy zaczerpnęli z historii patrona fundacji. Błogosławiony Anicet Kopliński w dwudziestoleciu międzywojennym wspierał ubogich i bezdomnych, organizując dla nich żywność i ubrania. Dzięki inicjatywie kapucynów, w tym brata Aniceta, powstała na Annopolu kuchnia dla najuboższych warszawiaków, wydająca 8 tys. posiłków dziennie. Bracia kapucyni postanowili kontynuować to dzieło. Obecnie przy Klasztorze kapucynów na ul. Kapucyńskiej 4 działa Fundacja Kapucyńska wraz z jadłodajnią prowadzoną przez braci kapucynów, w której od 25 lat wolontariusze gotują zupę dla około 250-300 osób dziennie.

Dom bł. Aniceta został oddany do użytku 1 września 2018 r. Na ostatnim etapie budowy zabrakło pieniędzy na jej dokończenie. Kapucyni nie mogli jednak pozbawić osób bezdomnych codziennego jedzenia. Musieli jak najszybciej otworzyć jadłodajnię, więc, ryzykując wszystko, co mają, zaciągnęli kredyt. Cały czas próbują spłacać zobowiązanie, jednak potrzebują pomocy, stąd szerokie wsparcie m.in ze strony artystów.

W Domu bł. Aniceta - oprócz kuchni z zapleczem i stołówki - znajduje się magazyn z odzieżą, punkt medyczny oraz organizowane są spotkania wieczorne: środowe spotkanie z kulturą, czwartkowe spotkanie wspólnoty modlitewnej i piątkowa manufaktura. Wszystko po to, aby realnie wspierać i pomagać osobom w kryzysie bezdomności i tym, którzy żyją w ubóstwie.

« 1 2 »

Zapisane na później

Pobieranie listy